آسمان، کویر، رصد، ستاره، منجم، نجوم
گلشن: شب‌های طبس وقتی پرده‌ی جادویی خود را بر سر مردمان می‌گستراند، با سوسوی ستارگانش می‌تواند روشن‌گر چراغ معیشت کویرنشینان باشد و حتی چراغ اقتصاد استان را هم پرنورتر کند؛ اما برخی مسائل، زیبایی آسمان طبس را تهدید به نابودی می‌کند، به‌طوری که کارشناسان اعلام کرده‌اند با روند فعلی، این آسمان بیش از 15 سال برای منجمان دوام نمی‌آورد.
حجت الاسلام حسن ایزدی، امام جمعه دیهوک طبس
امام جمعه دیهوک طبس در خطبه‌های نماز جمعه:
گلشن: امام جمعه دیهوک طبس، بیکاری و مسائل اقتصادی و معیشتی را مهمترین مشکل مردم منطقه دانست و گفت: بسیاری از صنایع، تعطیل شده و یا در حال تعطیل شدن است؛ چرا برخی مسئولان قول می‌دهند اما به وعده‌هایشان عمل نمی‌کنند؛ مسئولان باید به‌دنبال اشتغال‌زایی باشند.
راه، جاده
گلشن: جاده‌ی طبس - دیهوک - بیرجند به دلیل ترافیک سنگین و عبور ناوگان ترانزیت کالا نیازمند احداث باند دوم است؛ عملیات احداث باند دوم جاده‌ی دیهوک - راور نیز از 12 سال پیش آغاز شده اما تاکنون فقط کمتر از 30 درصد از آن به بهره‌برداری رسیده است.
بسیج سازندگی، اردوی جهادی
گلشن: 3 گروه جهادی طی روزهای گذشته به روستاهای محروم بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس اعزام شدند و 440 نفر از اهالی این روستاها از خدمات این گروه‌ها استفاده کردند.
امامزاده علی دیهوک طبس
گلشن: روستای زیارتی و گردشگری «امامزاده علی» بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس، شهریور هر سال بر اساس یک سنت قدیمی، میزبان بیش از 40 هزار نفر زائر و گردشگر است، اما این روستا همچنان از نظر فضای اسکان و آب شرب با مشکلاتی مواجه است.
پلیس، مواد مخدر، کویر، قاچاقچی
گلشن: یگان تکاوری دیهوک و تیم ویژه‌ی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان طبس طی عملیاتی مشترک با همکاری پلیس خراسان رضوی، با ردگیری 3 موتورسیکلت تریل حامل مواد مخدر در کویر، پس از تیراندازی، قاچاقچیان را زمین‌گیر و 244 کیلوگرم تریاک و هروئین کشف کرد.
سیب، سلامتی، درمان
توسط بسیج جامعه پزشکی صورت گرفت؛
گلشن: 80 نفر از اهالی یکی از روستاهای محروم شهرستان طبس توسط کادر پزشکی بسیج جامعه پزشکی، به‌صورت رایگان ویزیت شدند.
ناراحت، غمگین، افسرده، بی انگیزه، مأیوس
گلشن: سرانه‌ی فضای ورزشی در بخش دیهوک شهرستان طبس 21 سانتی‌متر است که با استاندارد 120 سانتی‌متر فاصله‌ی زیادی دارد؛ همین فضای موجود هم استاندارد نیست؛ دیهوک استخر و زمین ورزشی چمن ندارد و تنها زمین فوتبال این شهر نیز خاکی و فاقد دروازه است؛ ورزش بانوان مغفول مانده و همه‌ی این‌ها موجب بی‌انگیزگی ورزشکاران و تعطیلی برخی رشته‌های ورزشی شده است.
عشایر، دامدار، آبرسانی
گلشن: عملیات آب‌رسانی به محله‌های عشایری بخش‌های مرکزی و دیهوک شهرستان طبس با اعتبار 15 میلیون تومان اجرایی شد؛ عشایر بخش‌های مرکزی و دیهوک در 164 محله‌ی عشایری مستقرند؛ تأمین هر تانکر آب 50 هزار تومان هزینه دارد که پیش از این توسط خود عشایر پرداخت می‌شده.
سیگار
گلشن: 10 هزار نخ سیگار قاچاق که به طرز ماهرانه‌ای داخل یک دستگاه خودروی عبوری پژو 405 در دیهوک طبس جاسازی شده بود، کشف شد.

صفحه‌ها