کد خبر: 11494
زمان انتشار: سه شنبه 24 ارديبهشت 1392 ساعت 10:27
نخستین مانور عملیات امداد هوایی در شهرستان طبس
گلشن: امام جمعه طبس گفت: راه‌اندازی اورژانس هوایی و ارتقای جمعیت هلال احمر طبس به‌دلیل گستردگی و زلزله‌خیز و معدنی بودن این شهرستان یک ضرورت مهم به‌شمار می‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم در دیدار با جمعی از فعالان جمعیت هلال احمر شهرستان طبس اظهار داشت: شهرستان طبس به دلیل گستردگی زیاد و واقع شدن در مسیر رفت و آمد استان‌های متعدد، معمولاً محل وقوع حوادث جاده‌ای است.

وی ادامه داد: علاوه بر این طبس بر روی گسل واقع شده که زمین‌لرزه مخرب سال 1357 طبس نمونه عینی از زلزله‌خیر بودن این منطقه است و وجود معادن متعدد در این شهرستان نیز احتمال وقوع حوادث معدنی را افزایش می‌دهد.

امام جمعه طبس افزود: براین اساس ارتقای جمعیت هلال احمر طبس و راه‌اندازی اورژانس هوایی در این شهرستان یک ضرورت مهم محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: اسلام به‌طور ویژه و بیش از هر مکتب دیگری برای امدادرسانی و کمک‌رسانی به افراد آسیب‌پذیر اهمیت قائل شده است.

مهاجریان مقدم خاطرنشان کرد: فعالیت در جمعیت هلال احمر که مأموریت نجات جان انسان‌ها را برعهده دارد بسیار مهم است و ثواب و اجر دنیوی و اخروی زیادی دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس نیز طی سخنانی در ابتدای این دیدار بیان کرد: جوانان فعال در جمعیت هلال احمر شهرستان طبس طی سال گذشته حوادث مختلف از جمله طوفان، سیل، خشکسالی، یخبندان، برف و کولاک، و حوادث جاده‌ای را تجربه کرده‌اند.

حسینعلی فخاری گفت: برنامه‌ریزی و پیگیری لازم برای ارتقای جمعیت هلال احمر شهرستان طبس انجام و شرایط این شهرستان برای مسئولان استان تبیین شده است.

وی افزود: در حال حاضر در سطح شهرستان طبس سه پایگاه امداد و نجات هلال احمر در دیهوک، تپه‌طاق و مسجد شکر مستقر است و برای ایجاد سه پایگاه دیگر نیز موافقت‌های اولیه صورت گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس عنوان کرد: هم‌اکنون 10 هزار نفر عضو جمعیت هلال احمر شهرستان طبس هستند و این جمعیت دارای تجهیزات آمبولانس و سه ست کامل نجات در جاده در سه پایگاه فعال این شهرستان است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن