کد خبر: 12779
زمان انتشار: چهارشنبه 22 خرداد 1392 ساعت 13:55
سخنرانی، صحبت، حرف، میکروفن
گلشن: از کاندیداهای شورای اسلامی شهر طبس پرسیدیم «برنامه‌های عملی شما در صورت ورود به شورای شهر چیست؟» که پاسخ‌های متفاوت و متنوعی از سوی این افراد ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، احمد طالبیان مقدم، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه براي انتخابات چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر طبس 42 نفر ثبت نام کرده‌اند، اظهار داشت: تاکنون 2 نفر انصراف داده‌اند و 2 نفر هم با وجود اين که اعلام انصراف نکرده‌اند اما هیچ تبليغاتی انجام نداده‌اند و بر این اساس رقابت 38 کانديدا در حال انجام است.

از کاندیداهای شورای اسلامی شهر طبس پرسیدیم «برنامه‌های عملی شما در صورت ورود به شورای شهر چیست؟» که پاسخ‌های متفاوت و متنوعی از سوی این افراد ارائه شد.

برنامه ويژه براي افزايش نشاط اجتماعي

«کاظم ملاحسن زاده» کانديداي شوراي اسلامي شهر طبس مي گويد: پس از عضويت در شورا برنامه ويژه اي براي افزايش نشاط اجتماعي با ايجاد اماکن ورزشي مخصوص بانوان و سينماي روباز در اماکن عمومي، احداث پيست دوچرخه سواري و... را در دستور کار قرار خواهم داد. اجراي موسيقي زنده محلي در بوستان ها و اماکن عمومي و پيگيري مشکلات حوزه بهداشت و درمان از ديگر برنامه هاي اوست.

پيگيري براي تأسيس دانشکده پرستاري

شفاف سازي و ارائه مصوبات شورا از طريق رسانه هاي محلي، برگزاري جلسه هاي شورا در محله هاي مختلف با حضور ساکنان همان منطقه و مسئولان اجرايي، اصلاح ضوابط و قوانين طرح هادي شهر مهم ترين برنامه هاي «مهدي چوبداري» ديگر کانديداي شوراي اسلامي شهر طبس است که به گفته خودش در حوزه آموزش نيز پيگير تاسيس دانشکده هاي پرستاري، فني و حرفه اي و دانشگاه جامع علمي و کاربردي خواهد بود.

رسيدگي به مشکلات فرهنگي

رسيدگي به مشکلات فرهنگي از مهم ترين اولويت هاي «محمدحسين معصومي» کانديداي شوراي شهر طبس است. او پس از انتخاب توسط مردم کاستي هاي مربوط به اشتغال، بهداشت و درمان، عمران و آبادي، ورودي هاي شهر، سالن هاي ورزشي و ...را که از مطالبات اصلي شهروندان طبس است، پيگيري خواهد کرد. ساماندهي ميادين صدا و سيما، شهدا و ... هم از اولويت هاي کاري اوست.

پروانه رايگان براي مسکن زوج هاي جوان

«مهدي سعيديان» از ديگر کانديداهاي شوراي اسلامي شهر طبس مي گويد: پس از عضويت در شورا اعطاي رايگان پروانه ساخت مسکن به زوج هاي جوان براساس قانون، حذف استعلام شهرداري در نقل و انتقال املاک، تخفيف حداکثري جريمه هاي کميسيون ماده 100 شهرداري، دريافت قانون 2 درصد درآمد معادن براي احيا و آباداني شهر، مبارزه با دلالان زمين و حذف هزينه تغيير کاربري را دنبال خواهد کرد.

کاشت درختان بسيار

«فرهاد شهبازيان» که به گفته خودش با شعاري متفاوت در اين دوره از انتخابات شوراي اسلامي اين شهر کانديدا شده است، برنامه اصلي خود را کاشت درختان بسيار در اين شهر به دليل کويري بودن منطقه عنوان مي کند. احياي نام شخصيت بزرگ شمس طبسي از عرفاي 900 سال قبل ايران، خريد کتاب نويسندگان طبسي و توجه به نماد و سنت هاي ايراني اسلامي در شهر از ديگر اولويت هاي کاري اوست.

استفاده از طرح جامع طبس

استفاده از طرح جامع طبس که در حال نهايي شدن است به عنوان سند چشم انداز توسعه اين شهر هم از اولويت هاي اصلي «مرتضي جلالي فرد» کانديداي شوراي اسلامي طبس است. او بر راه اندازي شوراي محله ها، سايت مشاوران شورا براي شناسايي نخبگان و استفاده از آن ها در مديريت شهري و تبيين راهکار مناسب براي استفاده از قابليت هاي معدني در مديريت شهري نيز تاکيد دارد.

ايجاد شهري مدرن

«ابراهيم باغبان نيکو» از ديگر کانديداهاي شوراي اسلامي طبس براي ساخت شهري مدرن با استانداردهاي جهاني طي 10 سال آينده برنامه دارد. وي مي گويد: ايجاد زيرساخت هاي اشتغال از طريق جذب سرمايه بخش خصوصي به ويژه در حوزه صنايع و معادن، ايجاد نشاط اجتماعي و استفاده از قابليت هيئت هاي مذهبي براي سرمايه گذاري در ظرفيت هاي موجود از برنامه هايي است که براي تحقق آن تلاش خواهم کرد.

توجه به صنعت گردشگري

مديريت شهري طبس نياز به انرژي جديد، پشتکار بالا، فکر نو و کار کارشناسي دارد. سيد «ياسر حقاني ثاني» از کانديداهاي شوراي اسلامي طبس با بيان اين مطلب، پرهيز از اختلاف هاي موجود در چارچوب حفظ منافع مردم، نظارت قوي شورا بر دستگاه هاي اجرايي، توجه جدي به صنعت گردشگري و پيگيري براي راه اندازي اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري را از اولويت هاي خود در صورت ورود به شورا عنوان مي کند.

ايجاد درآمدهاي پايدار

ايجاد درآمدهاي پايدار از طريق تشکيل ستاد جذب سرمايه گذاران، استفاده از دانش و تجربه خردمندان، صاحب نظران و نخبگان در حوزه هاي مختلف، ايجاد نشاط اجتماعي، ترويج فرهنگ مقاوم سازي و زيباسازي از طريق تشويق مردم براي استفاده از فناوري هاي نوين با رعايت صرفه جويي و حمايت جدي از مديريت پايدار هم از برنامه هاي «جواد نوري زاده» ديگر کانديداي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس است.

بهبود حقوق شهروندي

«يحيي مهدي نژاد» از کانديداهاي انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس هم مي گويد: براي بهبود حقوق شهروندي در مديريت شهري، وضعيت عمراني، اقتصادي و اشتغال، سرمايه گذاري در مسائل فرهنگي، مبلمان شهري، جذب گردشگر همراه با حفظ حرمت ها و پرهيز از دسته بندي ها، تلاش و تعامل براي بهره گيري از فضاهاي سبز و جذب سرمايه گذار پس از انتخاب توسط مردم را در برنامه دارد.

تهيه سند چشم انداز 4 ساله

تهيه و تصويب سند چشم انداز 4 ساله مديريت راهبردي شهر، مهم ترين برنامه «ايرج اميني» ديگر کانديداي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس است. او در کنار آن مساعدت در راه اندازي کارگاه هاي اشتغال زاي زودبازده و فراهم کردن زمينه سرمايه گذاري، پيگيري در زمينه جذب پزشکان متخصص، راه اندازي جايگاه CNG و مرکز شبانه روزي نگهداري سالمندان را پيگيري مي کند.

احقاق حقوق بانوان

«زهرا حسين پور» از ديگر کانديداهاي شوراي اسلامي طبس، هدف اصلي اش براي کانديدا شدن را دفاع از حقوق بانوان عنوان مي کند و مي گويد: توانمندسازي بانوان و ارتقاي سطح حضور آنان در همه صحنه ها به صورت قاطع و پررنگ، ثابت کردن قدرت بانوان در تمام عرصه ها از جمله اولويت هايم است. به اعتقاد وي، اگر همه به وظايفي که در قانون براي آن ها مشخص شده است عمل کنند، مشکلات جامعه رفع خواهد شد.

ايجاد درآمد پايدار براي شهرداري

ايجاد درآمد با ثبات و پايدار براي شهرداري در کنار کاهش عوارض اين نهاد، استفاده از نظر نخبگان و تحصيل کرده ها در مديريت شهر، توسعه و ساماندهي حمل و نقل عمومي و جذب سرمايه مهم ترين اولويت هاي کاري «حميدرضا حجازي» ديگر کانديداي شوراي اسلامي شهر طبس است. او يکي از مشکلات اين شهر را تردد وسايل حمل و نقل عمومي فقط در يک مسير ويژه عنوان و بر رفع آن تاکيد مي کند.

تشکيل کارگروه هاي تخصصي در شورا

«حسين جعفريان مقدم» هم از ديگر کانديداهاي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس، تاسيس شوراي محله ها با حضور معتمدان و تشکيل کارگروه هاي تخصصي در حوزه هاي عمراني، بهداشتي، فرهنگي، اجتماعي و ...،دفاع از حقوق شهروندان و ارتباط مستمر با شهروندان را از جمله برنامه هاي خود اعلام مي کند. وي همچنين بر تلاش براي تعديل و منطقي کردن عوارض شهرداري نيز تاکيد دارد.

رفع مشکل آب شرب

«محمدعلي صادق احمدي» يکي ديگر از کانديداهاي شوراي اسلامي شهر طبس نيز مي گويد: پيگيري مشکل آب شرب و توسعه، عمران و افزايش فضاي سبز طبس از مهم ترين برنامه هاي من پس از عضويت در شوراي اسلامي شهر است و سعي مي کنم صداقت و تعهد در انجام کارها را سرلوحه برنامه هايم قرار دهم و مصوبه هايي در شورا داشته باشيم که تامين کننده منافع اقشار آسيب پذير و کم درآمد باشد.

توسعه شبکه هاي گردشگري

«محمد رضازاده» کانديداي شوراي اسلامي طبس هم درباره برنامه هايش مي گويد: اهتمام براي ايجاد محيطي مناسب و شاد با امکانات تفريحي، فرهنگي در شهر، توسعه و پشتيباني شبکه هاي گردشگري و توريستي، احداث کتابخانه در محله ها، بررسي و اصلاح ساختار مديريت شهري، آيين نامه هاي شهرداري و جلوگيري از گسترش بي رويه شهر از آن جمله است که پس از عضويت در شورا در برنامه هايم پيگيري خواهم کرد.

اصلاح ورودي هاي شهر

«پيام بخشي طوسي» از ديگر کانديداهاي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس هم تهيه طرح جامع توسعه و مديريت شهري با چشم انداز 20 ساله، اصلاح ورودي هاي شهر و ساماندهي حمل و نقل عمومي را در برنامه هايش دارد و مي گويد: براي ايجاد درمانگاه، فرهنگسرا، صندوق پس انداز و کارگاه هاي توليدي و صنعتي کوچک در هر محله و ترويج فرهنگ ورزش صبحگاهي تلاش خواهم کرد.

توسعه مشاغل خانگي

«محمد عابدزاده» کانديداي انتخابات شوراي اسلامي شهرطبس ، حمايت از کارآفرينان و توسعه مشاغل خانگي و اشتغال را از مهم ترين برنامه هايش اعلام مي کند. وي براي بهبود سيماي شهر، تقويت تشکل هاي مردم نهاد فرهنگي و اجتماعي و ترويج فرهنگ پاسخگويي مديران شهري هم برنامه هايي دارد و حفظ کرامت انساني در مراجعه شهروندان به شوراي شهر را يک اصل مهم عنوان مي کند.

رشد و بالندگي شهر

«محمد محمديان» از کانديداهاي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس نيز تلاش براي رشد و بالندگي شهر و رعايت عدالت در تقسيم بودجه ها، ايجاد کانون هاي فرهنگي براي جوانان، توجه به کشاورزي، ارتباط گسترده با عامه مردم و ايجاد زمينه و شرايط لازم براي توسعه و مشارکت فکري، علمي و فرهنگي در قالب تقويت کميسيون ها را از برنامه هاي کاري خود عنوان مي کند.

تلاش براي تاسيس شرکت هاي تعاوني

«محمود ذبيحي» هم از کانديداهاي شوراي اسلامي طبس بر پيگيري ايجاد شرکت هاي تعاوني معدن کاران، کاميون داران و اتحاديه هاي صنفي تاکيد دارد. وي مي گويد: تشکيل شوراي مشورتي در همه زمينه ها، تعامل با شوراهاي اسلامي شهرهاي مجاور و استفاده از دستاوردهاي آنان، تعامل با مراکز دانشگاهي و آموزش و پرورش و تلاش براي جذب سرمايه گذار از ديگر برنامه هايم خواهد بود.

ساخت فضاهاي ورزشي در محله ها

ايجاد فضاهاي ورزشي در محله ها و توجه بيشتر به ورزش بانوان هم از برنامه هاي «مهدي الاهي» از ديگر کانديداهاي شوراي اسلامي طبس است. وي احياي صنعت گردشگري، توجه به ميراث فرهنگي، حمايت از کارگاه هاي زودبازده خصوصي، تشکيل کميسيون هاي مشاوره اي، توزيع عادلانه امکانات در نقاط مختلف شهر و ايجاد شعبه باشگاه دانش پژوهان جوان را از جمله برنامه هايش در صورت عضويت در شورا اعلام مي کند.

شرکت دادن مردم در تصميم هاي شورا

«محمود کاظم زاده» ديگر کانديداي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس، تغيير در گفتار، رفتار و عملکرد همراه با پرهيز از دروغ و غلوگويي و ريا کاري، را سرلوحه کار خود مي داند و از برنامه هاي خود به اطلاع رساني به مردم از طريق سايت براي رفع مشکلاتشان و شرکت دادن آنان در تصميم هاي شورا و انتشار گاهنامه براي شفاف سازي و انعکاس اقدام هاي انجام شده اشاره مي کند.

ايجاد اتاق اقتصاد شهر

«محمد فرزين فر» ديگر کانديداي شوراي اسلامي طبس براي تبيين سياست هاي اقتصادي اين شهر، ايجاد اتاق اقتصاد را در برنامه هايش دارد و مي گويد: حرکت به سمت شهر الکترونيک، ايجاد و پيگيري فعاليت هاي درآمدزا براي شهرداري، برگزاري جلسه هاي مختلف با شهروندان، ايجاد اتاق فکر براي مديريت يکپارچه شهري، کارآفريني و تبيين چشم انداز جامع فرهنگي شهر را پيگيري مي کنم.

تشکيل جلسه هاي هم انديشي

«محمدرضا الاهي» يکي ديگر از کانديداهاي شوراي اسلامي شهر طبس هم مي گويد: تشکيل جلسه هاي هم انديشي در محله ها و استماع نظر و پيشنهاد ساکنان هر محله و ديگر اقشار مردم براي ارتقا، عمران و آباداني شهر، پيگيري براي تحقق خواسته هاي شهروندان و عملياتي کردن طرح هاي اساسي و زيربنايي از مهم ترين اولويت ها و برنامه هايم پس از عضويت در شوراي اسلامي طبس خواهد بود.

تلاش براي جذب 2 درصد عوارض معادن

احيا و اختصاص 2 درصد عوارض معادن به منطقه، تلاش براي فرآوري مواد خام و معدني و جلوگيري از انتقال خام اين مواد، پيگيري براي ايجاد کارخانه هاي قطران و ايجاد صنايع ديرگداز، نسوز و ... هم از برنامه هاي «محمود فخاري» کانديداي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس است. تاکيد او بر جلوگيري از خام فروشي، توسعه و ارتقاي مناطق ضعيف و محروم شهر و تلاش براي توسعه عادلانه همه مناطق است.

معرفي طبس به عنوان قطب گردشگري

معرفي طبس به عنوان قطب گردشگري، راه اندازي کارخانه توليد و بسته بندي شير شتر، جذب سرمايه گذار، احياي صنايع دستي و استفاده از کارشناسان مختلف در امور شهري، پيگيري احياي 2 درصد سهم طبس از منابع معدني(مصوبه سفر اول هيئت دولت) هم از اولويت ها و برنامه هاي«رسول عراقي» ديگر کانديداي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس در صورت ورود به شوراست.

قانون مند کردن دريافت عوارض

قانون مند کردن دريافت عوارض شهري، توزيع عادلانه بودجه هاي شهرداري و ساماندهي ورودي هاي شهر هم از مهم ترين برنامه هاي«محمدرضا جوادي» ديگر کانديداي شوراي اسلامي طبس است. وي برنامه ريزي براي آسفالت خيابان هاي محله زيباشهر، فراهم کردن امکانات تفريحي-ورزشي در شهرک هاي تازه تاسيس و تشکيل کميته بانوان در شوراي شهر را جزو برنامه هايش در صورت ورود به شورا اعلام مي کند.

شعار جوابگو نيست

«محسن محمديان» هم يکي ديگر از کانديداهاي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس است که مي گويد: براي آباداني شهر، شعار جوابگو نيست. هدف اصلي من در صورت ورود به شوراي اسلامي شهر، کار و خدمت به مردم است. شوراي شهر به تنهايي نمي تواند نظر بدهد و شورا نظر جمع است و براي دستيابي به موفقيت همت و تلاش مضاعف براي تحقق اهداف شورا ضروري است.

حمايت از کارگاه هاي توليدي

«علي فراتي» کانديداي شوراي اسلامي شهر طبس نيز ايجاد زيرساخت هاي گردشگري، ارتقاي فرهنگ ترافيک، هويت بخشي به برنامه هاي فرهنگي شهر و حمايت از کارگاه هاي توليدي در طبس را از مهم ترين برنامه هايش اعلام مي کند. وي تشکيل شوراي محله، برگزاري جلسه هاي هم انديشي با شهروندان، ايجاد روزبازار در محله ها و گسترش فضاهاي سبز را در برنامه هايش دارد.

همفکري و تعامل با نهادهاي آموزشي و پرورشي

سيد «مصطفي سجادي ثالث» کانديداي شوراي اسلامي طبس نيز همفکري و تعامل با نهادهاي آموزشي و پرورشي، خدمت به مردم با روحيه بسيجي، رفع تبعيض در ارائه خدمات، استفاده از روش هاي علمي در اداره شهر با کمک نخبگان، رعايت عوارض فرهنگي- اجتماعي در کسب درآمد شهرداري، تهيه سند چشم انداز توسعه در ابعاد فرهنگي، ديني و عمراني و پيگيري راه اندازي جايگاه سوخت CNG را از برنامه هايش عنوان مي کند.

ايجاد مرکز تخصصي قلب

پيگيري براي ايجاد سومين مرکز تخصصي قلب ايران و تشکيل مجمع نمايندگان بومي مجلس در طبس، راه اندازي شوراي‌محله با استفاده از پايگاه هاي بسيج و شورايي خلاق و آينده نگر با استراتژي دوري از تعصب فردي، اجراي برنامه هاي مدون براي احداث و گسترش فروشگاه هاي زنجيره اي مواد خام، تدوين برنامه هايي براي افزايش درآمد شهرداري و ...از برنامه هاي«حسين اخوان صفار» ديگر کانديداي شوراي اسلامي طبس است.

حمايت مادي و معنوي از نخبگان

«مجيد پاک روح» از ديگر کانديداهاي شوراي اسلامي طبس بر حمايت مادي و معنوي از نخبگان و دانشگاهيان براي تجاري سازي نوآوري هاي علمي در قالب شرکت هاي تعاوني و بنگاه هاي توليدي زودبازده تاکيد مي کند و مي گويد: توسعه زيرساخت ها و حمايت از هيئت هاي ورزشي به عنوان يک نياز جدي به ويژه براي نوجوانان و جوانان، احقاق حقوق بانوان و حمايت از برنامه هاي آنان را نيز دنبال خواهم کرد.

توزيع متوازن امکانات

«عنايت ا...قريشي» يکي از کانديداهاي شوراي اسلامي طبس مي گويد: توزيع متوازن امکانات بر مبناي عدالت از مهم ترين برنامه هايم است چون امکانات شورا بايد براساس قانون و در حد اختيارات به طور مساوي و با عدالت در شهر تقسيم شود. وي توجه بيشتر به نقاط محروم و کمتر برخوردار و استفاده از تجربه افراد پيشکسوت و متخصص براي خدمت بهتر به مردم را از ديگر برنامه هاي خود عنوان مي کند.

احداث درمانگاه در مناطق کم برخوردار

تلاش براي احداث درمانگاه در مناطق کم برخوردار هم مهم ترين برنامه کاري «محمد گندم زاده»کانديداي شوراي اسلامي طبس است. او مي گويد: اجراي طرح جامع شهر، افزايش فضاهاي سبز و تفريحي، ارتقاي وضعيت کيفي ساخت و سازها، جذب 2 درصد ارزش افزوده معادن و بهره گيري از تجربه علمي و فرهنگي طبسي هاي مقيم ديگر شهرها براي جذب سرمايه گذار نيز از ديگر برنامه هايم در صورت ورود به شوراست.

تکميل پروژه هاي در دست اقدام

«غلامرضا برکاتي» از کانديداهاي شوراي اسلامي طبس هم تکميل پروژه هاي در دست اقدام شهرداري از جمله ميادين، ورودي شهر، فضاي سبز، مبلمان شهري، روکش آسفالت و ...، استفاده از نخبگان و شهروندان در عرصه هاي مختلف به ويژه دفاع از حقوق شهروندي، برنامه ريزي براي جلوگيري از خام فروشي مواد معدني و استفاده از ظرفيت هاي شهر براي توسعه مراکز تفريحي را از برنامه هاي خود عنوان مي کند.

رفع مشکل مسکن جوانان

سيد «احمد کميلي» ديگر کانديداي چهارمين دوره انتخابات شوراي اسلامي شهر طبس نيز به رفع مشکل مسکن جوانان، تکميل پروژه گازرساني، احداث جايگاه CNG، پيگيري براي بهره مندي طبس از امتياز مناطق محروم و تلاش براي پيشرفت و عمران شهر را از اهداف خود اعلام مي کند و احياي سنت هاي قديمي شهر، ايجاد بازارچه سنتي و احداث گردشگاه هاي سالم را در برنامه هايش دارد.

تسريع گازرساني

«عليرضا عبدالرحيمي» از کانديداهاي شوراي اسلامي شهر طبس هم مي گويد: پس از انتخاب توسط مردم در اولين هفته هاي عضويتم در شورا، جلسه هايي با معتمدان محله ها به منظور راه اندازي شوراياري تشکيل خواهم داد. پيگيري جدي و بي وقفه براي تکميل پروژه گازرساني به طبس و ديگر پروژه هاي ناتمام شهرداري، تصويب نهايي طرح جامع شهر و راه اندازي جايگاه CNG در طبس را هم در برنامه دارم.

ثبات مديريت شهري

ثبات مديريت شهري نيز مهم ترين برنامه کاري«محسن اعتمادي» ديگر کانديداي چهارمين دوره شوراي اسلامي شهر طبساست. او مي گويد: اگر در اين انتخابات توسط مردم برگزيده شوم، اولين برنامه کاري ام حرکت در مسير تحقق خواسته هاي شهروندان با توجه به منابع موجود و سياست هاي کلي شهر و تلاش براي ثبات مديريت شهري است.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن