کد خبر: 1524
زمان انتشار: يكشنبه 4 ارديبهشت 1390 ساعت 15:12
به شکرانه امداد غیبی در واقعه طبس؛
آئین شکرگزاری به درگاه الهی در طبس برگزار شد
گلشن: به شکرانه وقوع امداد غیبی الهی در پنجم اردیبهشت سال 59 و شکست حمله نظامی آمریکا در کویر طبس، آئین شکرگزاری به درگاه الهی در طبس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، صبح امروز همزمان با پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست ذلت‌بار و مفتضحانه آمریکای جنایتکار در صحرای طبس، با حضور امام جمعه، فرماندار و جمع کثیری از مردم شهرستان طبس، آئین شکرگزاری به درگاه الهی در محل آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم (ع) برادر گرامی حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.

امام جمعه طبس در این مراسم طی سخنانی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تنها شهید واقعه طبس شهید محمد منتظر قائم، پنجم ارديبهشت ماه را سالروز نماياندن قدرت پروردگار و حمايت و نصرت خداوند منان از صالحان، مومنان و مجاهدان دانست و اظهار داشت: واقعه طبس از وقایعی است كه طی آن يك بار ديگر يكي از سنت‌هاي قطعي و مسلم خداوند متعال در حمايت از صالحان و مومنان به رخ جهانيان كشيده شد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان با اشاره به اينكه شهرستان طبس به دليل واقعه پنج ارديبهشت شهرت جهاني پيدا کرده است، خاطرنشان كرد: اين بار ما نمي‌شنويم و بگوييم بلكه مي‌بينيم و مي‌گوييم و اين بار دست خدا را در پشتيباني از ملتي قهرمان و به‌ویژه عبد صالح خدا حضرت امام خمینی (ره) دیدیم.

وی بیان داشت: ياري مومنان و صالحان به‌وسیله خداوند متعال يك سنت قطعي و ابدي همچون ساير سنت‌هاي الهي است که این یاری پروردگار يك کمک خاص و فوق امكانات موجود در هر عصر است كه در مخيله بشر نمي‌گنجد که واقعه شکست حمله نظامی آمريكا در طبس نمونه آن است.

امام جمعه طبس عنوان کرد: خداوند متعال سنت كمك به مومنان را با شرايط و ويژگي‌هايي نازل می‌فرماید که داشتن ایمان از مهمترین شرایط نزول امدادهای غیبی و نصرت الهي است.

وی افزود: اگر انسان‌ها خدا را پذيرفته و باور كرده و به حضور، قدرت، علم و حكمت خدا ایمان داشته باشند، خداوند هم آنها را ياري خواهد كرد و امیدواریم که همچون گذشته شاهد یاری پروردگار، نابودي حکام ستمگر، و افزایش بیش از پیش قدرت، صلابت، عزت و عظمت مسلمين باشيم.

مهاجریان در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح ابعاد مختلف واقعه طبس پرداخت و یادآور شد: واقعه طبس نشان از آن دارد كه خداوند هرگاه اراده كند از به ظاهر كم‌ارزش‌ترين آفريده‌هاي خود نظير شن براي سرنگوني ظلم و جور استفاده مي‌كند تا قدرت لايزال خود را براي سردمداران كفر به تصوير كشد.

وی ادامه داد: در جریان حمله نظامی آمریکا به ایران قرار بود نظاميان آمريكا بر اساس طرحي منسجم و بي‌نقص با هلي‌كوپتري عازم تهران شده و پس از آزادسازي گروگان‌ها ساير اهداف خود نظير بمباران بيت امام (ره) در جماران، حزب رياست جمهوري و ... را نيز دنبال کنند.

امام جمعه طبس گفت: كماندوهای آموزش‌ديده آمریکا با تجهيزات نظامي پیشرفته در پنجم ارديبهشت ماه سال 59 در شبي آرام و مهتابي، با فرود بالگردها و هواپيمای خود در صحراي طبس، مهياي اجراي نقشه‌اي شوم می‌شدند كه به ناگاه براثر طوفان شن، دو بالگرد آنها با يكديگر برخورد کرده و این حمله با شکست مواجه شد و بار ديگر طبل رسوايي آمريكا در جهان كوبيده شد و شكستي تلخ و مفتضحانه را با خواري و ذلت با خود همراه كرد که بی شک این به دلیل عنایات ویژه خداوند متعال و حضرت ولی‌عصر (عج) نسبت به این نظام است.

در ادامه این مراسم، احمد حبيبي كه از نخستين حاضران در صحنه واقعه شكست آمريكا در صحراي طبس است، به بيان خاطرات خود از اين واقعه پرداخت.

حبيبي كه در آن زمان جزو نيروهاي سپاه طبس بود، بلافاصله پس از اطلاع از وقوع حادثه، به همراه چهار تن ديگر عازم صحراي طبس شده بود.

قرائت دعای مناجات‌الشاکرین، مدیحه‌سرایی و اجرای نمایش از دیگر برنامه‌های آئین شکرگزاری به درگاه الهی در طبس بود.

انتهای پیام/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن