کد خبر: 1527
زمان انتشار: دوشنبه 5 ارديبهشت 1390 ساعت 15:58
گلشن: امروز پنجم ارديبهشت، مقارن با سی و یکمین سالگرد شكست حمله نظامي آمريكا در طبس، مراسم بزرگداشت اين واقعه تاريخي در صحراي طبس و محل آن واقعه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، هزاران نفر از مردم شهرهاي مختلف استان يزد از ساعات اوليه صبح امروز با اتوبوس، ميني‌بوس و ساير وسايل نقليه با طي كردن صدها كيلومتر خود را به محل واقعه طبس رسانده‌اند تا در همايش بزرگ استکبارستیزی شرکت كنند.

در محل وقوع حادثه تاريخي طبس و شكست مفتضحانه آمريكا، مسجدي به نام «مسجد شكر» احداث شده كه اين همایش نيز هر ساله در اين محل برگزار مي‌شود.

در ابتدای این مراسم و پس از قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید، موسیقی «سرود جمهوری اسلامی ایران» و «مرگ بر آمریکا» به‌وسیله گروه موزیک سپاه الغدیر استان یزد اجرا شد.

در این همایش، محمدرضا فلاح زاده استاندار یزد، سردار اسدی مسئول بازرسی سپاه خاتم الانبیا، سردار غیاسی راد معاون تبلیغات و روابط عمومی بنیاد حفط آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور، حجت الاسلام سبحانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه الغدیر استان یزد، سردار الله دادی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد، امام جمعه، فرماندار و سایر مسئولان شهرستان طبس و جمع کثیری از مردم استان یزد حضور داشتند.

استاندار يزد در این مراسم سخنرانی کرد و گفت: موزه روباز در صحراي طبس و موزه اصلي و سربسته در شهر طبس احداث خواهد شد.

محمدرضا فلاح‌زاده اظهار داشت: مؤمنان بايد با عزت زندگي كنند و فلسفه عزت مسلمين، زير بار ظلم و ستم جنايتكاران و زياده‌خواهان نرفتن است.

وي تاكيد كرد: قرار نيست وارثان حسين بن علي (ع) و (ص) زير بار ستم بروند.

فلاح‌زاده با اشاره پيروزي‌هاي متعدد رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس خاطرنشان كرد: سرآمد پيروزي دوران دفاع مقدس، آزادسازي خرمشهر بود كه امام فرمودند خدا خرمشهر را آزاد كرد و در مورد واقعه طبس نيز امام فرمودند: واقعه طبس تجلي‌گاه عنايت الهي، عزت و كرامت ملت عزيز ايران بود.

وي خاطرنشان كرد: پيروزي انقلاب، واقعه طبس، شكست دشمنان در هشت سال دفاع مقدس و پيروزي ما در عرصه‌هاي فرهنگي، اقتصادي و سياسي و رونق بيشتر در سال جهاد اقتصادي همه از لطف خداوند بوده و مايه عزت مردم در برابر قلدران، زورگويان و ظالمان شده است.

فلاح‌زاده يادآور شد: واقعه طبس را خداوند متعال، امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بين‌المللي كردند و تمام زورگويان عالم متوجه اين واقعه شدند زيرا خداوند متعال خواست عزت به مردم بدهد و آنها را در دنياي ظلم و جور سرآمد همه ملت‌ها قرار دهد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اقدامات انجام شده در محل واقعه طبس بيان داشت: مسجد شكر ساخته شده و مجتمع فرهنگي مجاور نيز ساخته خواهد شد.

فلاح‌زاده در مورد احداث موزه نيز بيان داشت: موزه روباز در صحراي طبس و موزه اصلي و سربسته در شهر طبس احداث خواهد شد.

وي تاكيد كرد: احداث موزه به اين شكل، مصوبه دولت است و مسئولان نيز پيگير آن خواهند بود.

استاندار يزد با بيان اينكه در طول تاريخ در عرصه‌هاي مختلف همواره خداوند متعال پيروزي را نصيب ملت مسلمان ايران كرده است، افزود: چراخ راه سيدالشهدا همواره روشن و منور است و زورگويان به زباله‌دان تاريخ پيوسته‌اند.

* آمريكا در طبس از يك مشت شن بي‌جان شكست خورد

فرماندار طبس نيز در اين مراسم با گراميداشت واقعه طبس اظهار داشت: حادثه طبس يك واقعه ملي، محله‌اي و منطقه‌اي نيست بلكه اين واقعه فرامليتي و جهاني است.

عزيز بهزادي اظهار اميدواري كرد؛ هر چه زودتر شاهد راه‌اندازي موزه طبس كه زميني به مساحت شش هكتار براي آن در نظر گرفته شده و مصوبه سفر رئيس جمهور است، به صورت يك نمايشگاه بين‌المللي باشيم.

وي ادامه داد: انقلاب اسلامي ايران هزينه زيادي كرد تا امروز اين نظام در دنيا حرف اول را بزند به همين دليل بايد اين نمايشگاه طراحي و احداث شود تا نه تنها در سالروز اين واقعه بلكه در طول تمام سال همه جهانگردان از اقصي نقاط دنيا بتوانند به ديدن آثار جنايت آمريكا در طبس بروند.

بهزادي از همه دست‌اندركاران ساخت مسجد شكر در طول چند سال گذشته به ويژه در سال‌هاي اخير قدرداني كرد و به همه افرادي كه در دل كوير جمع شده‌اند تا فرياد مرگ بر آمريكاي آنها به گوش سران كاخ سياه برسد، خير مقدم گفت.

وي ادامه داد: واقعه طبس حادثه انقلاب است و دنيا بايد بفهمد كه آمريكا در دل اين كوير به دست شن‌هاي بي‌جان شكست خورد.

فرماندار طبس گفت: قول مي‌دهم سال آينده با پيگيري‌هايي كه انجام خواهم داد در اين مراسم تعدادي از وزرا، سفرا و خبرنگاران داخلي و خارجي حضور داشته باشند و شكست آمريكا را نظاره‌گر باشند و اين واقعه در تاريخ سازمان ملل به ثبت برسد.

در ادامه این همایش معاون روابط عمومي و تبليغات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس كشور به قرائت پيام سرلشكر دكتر سيد حسن فيروزآبادي، رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح پرداخت.

در اين پيام كه توسط سردار غياثي قرائت شد، آمده است: ملت رشيد و انقلابي ايران، پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و استقرار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بر اساس آموزه‌هاي اسلام ناب محمدي (ص) ساختار حكومت‌هاي طاغوتي و ديكتاتوري وابسته به استكبار را به چالش كشانيد و با تبديل شدن به يك هژموني منطقه‌اي با شعار وحدت جهاني اسلام، راهبردهاي امنيتي و منافع منطقه‌اي آمريكا را با چالش جدي روبرو ساخت.

فيروزآبادي در اين پيام ميافزايد: ظهور ملتي مستقل و فراتر از حوزه قدرت و مديريت ابرقدرت‌هاي مستكبر به ويژه آمريكاي سلطه‌جو، جبهه متحد استكبار جهاني و ضد انقلاب داخلي را در مصاف با انقلاب و ملت ايران قرار داد و از همان روزهاي نخستين پيروزي انقلاب سفارت آمريكا با ايجاد شبكه‌هاي جاسوسي و اطلاعاتي در پي بحران‌ آفريني، تضعيف نيروهاي اصيل انقلاب و جايگاه و شخصيت حضرت امام راحل، گسست بين رهبري و نسل جوان و آسيب پذير ساختن پايه‌هاي نظام نوپاي اسلامي برآمد.

فيروزآبادي در اين پيام ادامه ميدهد: با اقدام هوشمندانه و انقلابي دانشجويان مسلمان پيرو خط امام در 13 آبان1358 لانه جاسوسي و سفارت آمريكا در تهران به تصرف فرزندان انقلاب درآمد و با روشنگري و افشاي اسناد و مدارك باقيمانده در سفارت اثبات شد كه آنجا لانه جاسوسي آمريكايي‌ها و مركز طراحي و هدايت عمليات براندازي و تجزيه ايران اسلامي بود.

اين پيام تصريح ميكند: ملت مومن و ولايتمدار ايران عزيز، اين حادثه بزرگ و آموزنده تداعي بخش حمله اصحاب فيل به خانه كعبه و سركوبي و انهدام آنها توسط مرغان ابابيل و لشگر غيبي پروردگار به شمار مي‌رفت و با وجود پيش‌بيني‌ها و خوش‌بيني‌هاي كارتر رئيس جمهور وقت آمريكا، اسباب رسوايي و انزواي كاخ سفيد در عرصه جهاني را فراهم آورد به گونه‌اي كه پس از گذشت 31 سال آمريكايي‌ها هنوز كابوس شكست حمله نظامي خود به طبس را فراموش نكرده‌اند.

فيروزآبادي در اين پيام خاطرنشان ميكند: تهاجم طبس تنها براي آزادي گروگان‌ها نبود بلكه آنها در پي آن بودند با اجراي اين عمليات شيطاني و مغاير با تمامي قوانين و پيمان‌هاي بين‌المللي؛ انقلاب اسلامي و اراده و مقاومت ملت ايران در برابر خود را بشكنند و با انهدام مراكز و تاسيسات حياتي و راهبردي كشور نابودي انقلاب و جمهوري اسلامي را رقم زنند.

فیروزآبادي در بخش ديگري از اين پيام ميافزايد: ملت انقلابي و استكبارستيز، اينك پس از گذشت سه دهه از ماجراي طبس، آمريكا و حاميان غربي و منطقه‌اي آنها نه تنها به اهداف شيطاني و ضد بشري دست نيافته‌اند بلكه با تضعيف موقعيت ابرقدرتي خود در صحنه بين‌الملل، شاهد پيروزي‌هاي بزرگ ملت ايران و الگو قرار گرفتن آن از سوي ساير كشورها و ملت‌ها در جبهه مقابل نظام سلطه هستند و بيداري اسلامي امروز در كشورهاي اسلامي شاهد صادق آن است.

فيروزآبادي در اين پيام همچنين مي‌افزايد: مطمئنا موقعيت ممتاز منطقه‌اي و تاثيرگذاري انكارناپذير فرامنطقه‌اي امروز انقلاب اسلامي ملت ايران، با تأسي نهضت‌هاي بيداري اسلامي شمال آفريقا و منطقه راهبردي خليج فارس و الگوگيري ملل مسلمان و حق‌طلب كشورهاي تونس، مصر، يمن، ليبي و بحرين از انقلاب اسلامي به عنوان بزرگ‌ترين حقيقت در طليعه هزاره سوم، مرهون اتكال اين انقلاب به قدرت لايزال الهي و حركت شما مردم فهيم، انقلابي، بصير و ولايتمدار در صراط مستقيم قرآن و عترت و پيگيري آرمان‌هاي بلند امام خميني (ره) و رهبري حكيم و فرزانه انقلاب حضرت آيت‌الله خامنه‌اي است.

سردار فيروزآبادي همچنين در اين پيام آورده است: اينجانب فرا رسيدن پنجم ارديبهشت‌ماه، سالروز شكست سپاه ابرهه زمان، آمريكاي جنايتكار و تجاوزگر در صحراي طبس را به شما ملت غيور و غيرتمند تبريك عرض كرده و با درود و صلوات بر شهيد اين ماجراي عبرت‌آموز، شهيد محمد منتظر قائم، فرمانده شجاع و دلاور سپاه پاسداران انقلاب اسلامي يزد، همگان را به پيام مهم و راستين واقعه دعوت مي‌كنم كه‌: هنگامي كه مسئولان نظام مقدس جمهوري اسلامي و شما ملت بزرگ و تاريخ‌ساز با قطب‌نماي ولايت، وحدت، اتحاد و همدلي در مسير اسلام عزيز، قرآن شريف و عترت پيامبر اعظم (ص)، گام برمي‌داريد، امدادهاي غيبي و نصرت الهي مشمول همگان بوده و درخشندگي انقلاب اسلامي در اقصي نقاط عالم استمرار خواهد داشت.

به گزارش گلشن، امروز همزمان با سالروز واقعه طبس در همايش بزرگ استكبارستيزي، تمبر يادبود شهيد محمد منتظر قائم، تنها شهيد واقعه طبس نیز رونمايي شد.

در حاشيه برگزاري همايش بزرگ استكبارستيزي در صحراي طبس، تعدادي از آثار به جا مانده و لاشه‌هاي هواپيماها و بالگردهاي منهدم شده آمريكايي‌ها در طوفان طبس به نمايش گذاشته شد.

در بخش‌هاي مختلفي از اين مراسم، هزاران نفر از شركت‌كنندگان يكپارچه شعار مرگ بر آمريكا سر داده و اعلام كردند كه هرگز توطئه‌هاي شيطان بزرگ آمريكا را فراموش نمي‌كنند و به آمريكا يادآوري كردند كه بداند خداوند همچون واقعه طبس در همه صحنه‌ها پشتيبان اسلام و مسلمين است.

شهيد محمد‌منتظرقائم، نخستين فرمانده سپاه يزد پس از طوفان شن در پنجم ارديبهشت 1359 و شكست و عقب‌نشيني نيروهاي آمريكايي از صحراي طبس، براي بررسي موضوع عازم محل حادثه شد و در حالي كه مي‌خواست مدارك باقيمانده از آمريكايي‌ها را مورد بررسي قرار دهد، به علت بمباران جنگنده‌هاي نيروي هوايي كه با دستور بني‌صدر به منطقه اعزام شده بودند، به شهادت رسيد.

خانواده اين شهيد گرانقدر نيز در اين همايش حضور يافتند.

دانش‌آموزان مدرسه راهنمايي پسرانه شهيد رجايي طبس نيز با اجراي سرودي، ابهت جمهوري اسلامي و خفت آمريكا در اين واقعه يادآوري كردند.

در همايش بزرگ استكبارستيزي، هزاران نفر از مردمي كه از شهرهاي مختلف استان يزد خود را براي بزرگداشت اين واقعه به صحراي طبس رسانده بودند، پيش از نماز ظهر و عصر دوشادوش يكديگر نماز شكر اقامه كردند.

انتهای پیام/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن