کد خبر: 1540
زمان انتشار: پنجشنبه 8 ارديبهشت 1390 ساعت 16:09
باحضور مدیرکل بنیاد مسکن یزد؛
طرح هادی 14 روستای طبس افتتاح شد
گلشن: طرح هادی 14 روستای شهرستان طبس که طی سال 1389 اجرا شده، باحضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد به صورت همزمان افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، صبح امروز طی مراسمی باحضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد و فرماندار طبس، طرح هادی تعداد 14 روستای شهرستان طبس که کار اجرای آن در سال 1389 به‌وسیله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است و همچنین ساختمان مهمانسرای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس به‌طور همزمان به بهره‌برداری رسید.

این 14 روستا شامل کریت، فهالنج، جمز، محمدآباد، ده‌محمد، نجات‌آباد، هودر، تپه‌طاق، اصفهک، اسفندیار، زنوغان، عرب‌آباد، نای‌بند و حلوان است که برای تهیه و اجرای طرح هادی آن بالغ بر 24 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

با افتتاح 14 طرح هادی روستایی، در مجموع تعداد دو هزار و 850 خانوار معادل حدود 10 هزار و 750 نفر جمعیت این روستاها، از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

ساختمان مهمانسرای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس نیز با زیربنای 110 متر مربع در زمینی به مساحت 222 متر مربع و با اعتبار 485 میلیون ریال احداث شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در حاشیه این مراسم به خبرنگار گلشن گفت: اقدامات انجام شده در سطح شهرستان طبس شامل تهیه و اجرای طرح‌های هادی روستایی، صدور اسناد مالکیت روستایی، تملک و واگذاری زمین در روستاها و اجرای مسکن مهر است که این اقدامات در سال جهاد اقتصادی با شتابی بیشتر ادامه خواهد یافت.

* طرح هادی روستاهای بالای 20 خانوار تهیه می‌شود

غلامرضا کشاورز در رابطه با تهیه و اجرای طرح هادی روستایی نیز اظهار داشت: با برنامه‌ریزی انجام شده، طرح هادی روستایی برای تمام روستاهای دارای جمعیت بیش از 20 خانوار، تهیه و در صورت تامین اعتبار، به تناسب اعتبار تخصیص یافته، اجرا خواهد شد.

* محدودیتی برای واگذاری زمین روستایی به متقاضیان وجود ندارد

وی عنوان کرد: برای تملک و واگذاری زمین روستایی نیز هیچگونه محدودیتی وجود ندارد و پس از اعلام میزان تقاضا از سوی شوراهای اسلامی روستاها، پیگیری لازم برای این منظور از طریق دستگاه‌هایی همچون منابع طبیعی و جهاد کشاورزی انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد، ضمن تقدیر از مساعدت و هماهنگی تمامی نهادهای شهرستان طبس به‌ویژه فرمانداری، بیان داشت: باتوجه به جمعیت شهرستان طبس و به نسبت فعالیتی که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سایر شهرستان‌های استان یزد دارد، شهرستان طبس از رتبه نسبتا بالایی برخوردار است.

* اجرای طرح هادی 127 روستای استان یزد طی سال 1389

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان برخی اقدامات انجام شده در سطح استان یزد پرداخت و یادآور شد: طی سال 1389 طرح هادی بیش از 127 روستای استان یزد، تهیه و اجرا شده که برای این منظور بالغ بر 65 میلیارد ریال هزینه شده است.

کشاورز خاطرنشان کرد: تاکنون اعتبارات و بودجه سال 1390 مشخص نشده است اما باتوجه به اینکه طرح هادی روستایی در تعداد قابل توجهی از روستاهای استان یزد که آمادگی اجرای طرح را دارند اجرا نشده، امیدواریم با تصویب ردیف‌های بودجه‌ای مربوطه که در مجلس مورد بحث است، زمینه فعالیت بیشتر این بنیاد، و آبادانی بیش از پیش روستاها فراهم آید.

انتهای پیام/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن