کد خبر: 1542
زمان انتشار: پنجشنبه 8 ارديبهشت 1390 ساعت 16:12
گلشن: مدیر سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس گفت: در سه سال اخیر، هزار و 175 فقره تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، علیرضا طالعی صبح امروز در مراسم تودیع خود، به ارائه گزارشی مشروح از اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس در طول سه سال گذشته که وی به عنوان مدیر این بنیاد بوده پرداخت و اظهار داشت: شهرستان طبس در نقطه‌ای زلزله‌خیر واقع شده و مردم این شهرستان نیز با درک این موضوع، برای دریافت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن استقبال خوبی کرده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای سال 1387 تاکنون، تعداد هزار و 175 فقره تسهیلات مسکن روستایی به مبلغ هر فقره 100 میلیون ریال، به متقاضیان پرداخت شده که این روال بدون هیچگونه محدودیت همچنان ادامه دارد.

مدیر سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس افزود: علاوه بر این تعداد 344 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه برای متقاضیانی که از تسهیلات مقاوم‌سازی استفاده نکرده‌اند نیز برای بهسازی و مرمت منازل و 95 فقره تسهیلات ودیعه مسکن برای اجاره مسکن افراد کم‌درآمد پرداخت شده است.

وی بیان داشت: از سال 1387 تاکنون طرح هادی روستاهای خرو، شیرآباد، تشکانان، مرغوب، پیکوه، ازمیغان، الله‌آباد، دهشور، دهنو، دستگردان، قائمیه، پیرحاجات، ملوند و کاظم‌آباد تهیه و پس از تصویب اجرای آن آغاز شده است.

طالعی عنوان کرد: علاوه بر این اجرای طرح هادی در 14 روستای کریت، فهالنج، جمز، محمدآباد، ده‌محمد، نجات‌آباد، هودر، تپه‌طاق، اصفهک، اسفندیار، زنوغان، عرب‌آباد، نای‌بند و حلوان به پایان رسید که برای تهیه و اجرای آن که از سال 1384 آغاز شده است، بالغ بر 24 میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده که با افتتاح این 14 طرح، در مجموع تعداد دو هزار و 850 خانوار معادل حدود 10 هزار و 750 نفر جمعیت این روستاها، از مزایای آن بهره‌مند شدند.

وی یادآور شد: همچنین طی سه سال گذشته در طرح‌های هادی روستاهای اصفهک، جوخواه، دشتغران و کریت بازنگری شده است.

مدیر سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس در رابطه با تملک زمین برای مسکن جوانان روستاها نیز خاطرنشان کرد: از سال 1387 تاکنون، در روستاهای شیرآباد، مرغوب، فهالنج، خسروآباد، بهشت‌آباد، ازمیغان، نایبند، پیکوه، دهشور و دهنوی‌کویر در مجموع حدود 220 هکتار زمین برای مسکن جوانان تملک شده که حدود 90 درصد از این اراضی تفکیک شده و در حال واگذاری است که بر همین اساس طی سه سال اخیر حدود 750 قطعه زمین در سطح روستاهای شهرستان طبس به متقاضیان واگذار شده است.

وی گفت: از سال 1387 تاکنون، 50 واحد مسکن در شهرک زیباشهر، 24 واحد مسکن از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان یزد در شهر دیهوک و 20 واحد مسکن روستایی از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان یزد در روستاهای جمز و اصفهک احداث و به متقاضیان واجد شرایط واگذار شده است.

علیرضا طالعی همچنین از صدور سه هزار و 264 جلد سند مالکیت اراضی روستایی برای مالکین طی سه سال اخیر خبر داد و عنوان کرد: برای احداث پروژه مسکن مهر عشق‌آباد، حدود 3.5 هکتار زمین با همکاری سازمان مسکن و شهرسازی تملک شده که بر همین اساس هم‌اکنون تعداد 172 واحد مسکن مهر در عشق‌آباد در حال احداث است که بزودی تکمیل خواهد شد.

وی ادامه داد: علاوه بر این تعداد 55 نفر در شهرهای عشق‌آباد و دیهوک از تسهیلات مسکن مهر استفاده کرده‌اند.

مدیر سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس از تمامی تلاش‌ها و مساعی ارزنده و بی‌شائبه پرسنل زحمت‌کش این بنیاد تقدیر کرد و انجام مطلوب اقدامات قابل‌توجه به‌وسیله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس در سال‌های اخیر را بدون حمایت‌های همکاران خود غیرممکن دانست.

به گزارش گلشن؛ در پایان این مراسم، ضمن تقدیر از زحمات علیرضا طالعی مدیر سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس، احسان یاقوتی به عنوان مدیر جدید این بنیاد معرفی شد.

علیرضا طالعی مدیر اسبق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس به احتمال زیاد از این پس به عنوان مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان یزد انجام وظیفه خواهد کرد.

انتهای پیام/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن