کد خبر: 1545
زمان انتشار: پنجشنبه 8 ارديبهشت 1390 ساعت 16:17
طی مراسمی باحضور مدیرکل بنیاد مسکن یزد؛
یاقوتی به عنوان مدیر جدید بنیاد مسکن طبس معرفی شد
گلشن: طی مراسمی باحضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد، احسان یاقوتی به عنوان مدیر جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، صبح امروز با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد، فرماندار شهرستان طبس و تنی چند از دیگر مسئولان، مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس برگزار شد.

* زمینه فعالیت بنیاد مسکن در طبس گسترده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در این مراسم طی سخنانی به بیان برخی از ویژگی‌های خاص جغرافیایی شهرستان طبس پرداخت و اظهار داشت: شهرستان طبس از نظر مساحت، به عنوان بزرگترین شهرستان ایران بوده و دارای تعداد قابل توجهی روستا به صورت پراکنده است.

غلامرضا کشاورز ادامه داد: باتوجه به اینکه حدود 90 درصد خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی متوجه روستائیان بوده و پراکندگی زیاد روستاهای طبس، زمینه کار بنیاد مسکن در این شهرستان بسیار زیاد است.

* طبس رتبه اول یا دوم تمامی شاخص‌ها در حوزه بنیاد مسکن

وی خاطرنشان کرد: شهرستان طبس در بیشتر شاخص‌ها همچون صدور اسناد مالکیت، تعداد تسهیلات پرداختی، تهیه و اجرای طرح‌های هادی و ... در مقایسه با 10 شهرستان استان یزد رتبه اول یا دوم استان را به خود اختصاص داده است که جای تقدیر و تشکر از مدیر و پرسنل این بنیاد دارد.

فرماندار شهرستان طبس نیز در ادامه این مراسم، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی را دارای رسالتی سنگین به‌ویژه در روستاها دانست و بیان داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی که با حمایت مستقیم حضرت امام خمینی (ره) در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس شد، همواره منشاء خدمات و برکات زیادی در کشور و به‌ویژه در روستاها بوده و هست، که باید با تلاش و کوشش بیشتر، خدمات و فعالیت‌های این یادگار امام (ره)، هر سال بیشتر و پررنگ‌تر از سال گذشته باشد.

* تامین مسکن، راه حلی مناسب برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان

عزیز بهزادی یادآور شد: شهرستان طبس دارای وسعت زیاد، مشکلات عدیده، و در عین حال جمعیت کم است، که اگر به دنبال تثبیت روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به مرکز این شهرستان هستیم، باید در درجه اول نسبت به تامین مسکن جوانان روستاها اقدام شده و با حذف برخی مراحل اضافی، شرایطی فراهم کنیم که روستائیان در زمان کوتاه به زمین و مسکن مورد نیاز خود دست یابند.

وی افزود: متاسفانه امروز شاهد مهاجرت روستائیان به شهرها هستیم، به طوری که تعداد قابل توجهی از متقاضیان مسکن مهر طبس مردم روستاهایی هستند که به این شهر مهاجرت کرده‌اند، که این موضوع نگران‌کننده است.

* روند اجرای طرح هادی در روستاها نیازمند بازنگری است

فرماندار شهرستان طبس عنوان کرد: باید اجرای در هادی در روستاها، به گونه‌ای اصلاح شود که مثلا به جای آغاز اجرای این طرح به‌طور همزمان در 20 روستا و اجرای آن طی 10 سال، این طرح باتوجه به سقف اعتبارات مثلا در دو روستا آغاز و طی یک سال به پایان برسد تا مردم روستا خدمات انجام شده را به نحو ملموس‌تری درک کنند.

وی با بیان اینکه تعاونی‌های دهیاران در تمام بخش‌ها و روستاهای شهرستان طبس فعال است، گفت: پیشنهاد می‌شود با ارائه طرحی به مجلس شورای اسلامی و تغییر قانون، به جای واگذار کردن اجرای طرح هادی روستایی به پیمانکار، دهیاری‌ها و مردم روستا نیز به عنوان بازویی قوی برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در این کار سهیم شوند.

بهزادی اضافه کرد: متاسفانه امروز به دلیل رفاه‌زدگی و زندگی ماشینی، فرهنگ کار در حال تغییر است که بهتر است با دخیل کردن شخص مالک در احداث مسکن خود، علاوه برکاهش بار مالی برای دولت، زمینه اصلاح فرهنگ کار نیز فراهم آید.

وی همچنین با اشاره به اینکه قیمت زمین در روستاهای بالای 20 خانوار گران است، خواستار مدیریت و کنترل قیمت زمین در روستاها شد.

* مسئولان به دنبال سیاسی‌کاری نباشند

فرماندار شهرستان طبس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: باید مسئولان به عنوان خدمت‌گزار مردم، به دور از هرگونه سیاسی‌کاری پاسخگوی قاطبه مردم به‌ویژه روستائیان که مردمی مخلص، بی‌ادعا و صادق‌اند باشند.

به گزارش گلشن؛ در پایان این مراسم، ضمن تقدیر از زحمات علیرضا طالعی مدیر سابق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس، احسان یاقوتی به عنوان مدیر جدید این بنیاد معرفی شد.

احسان یاقوتی از نیروهای بومی شهرستان طبس است، که پیش از این به ترتیب، دو سال به عنوان مسئول فنی بنیاد مسکن شعبه طبس، 1.5 سال به عنوان مسئول وام و اعتبارات ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در شهرستان بم، دو سال به عنوان مسئول فنی و اجرایی ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در زرند کرمان، دو سال به عنوان کارشناس دفتر مسکن روستایی و بازسازی بنیاد مسکن استان یزد، 1.5 سال به عنوان مسئول فنی و اجرایی ستاد معین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد در چابهار و یک سال به عنوان کارشناس دفتر مطالعات و تهیه طرح‌های هادی بنیاد مسکن استان یزد فعالیت کرده است.

علیرضا طالعی مدیر اسبق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس نیز به احتمال زیاد از این پس به عنوان مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان یزد انجام وظیفه خواهد کرد.

لازم به توضیح است؛ مقرر بود مراسم تودیع و معارفه مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس و افتتاح طرح‌های هادی روستایی این شهرستان به‌وسیله معاونان عمران روستایی و پشتیبانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور برگزار شود، که به دلیل وقوع طوفان در شهر بیرجند، هواپیمای مربوطه موفق به فرود نشده و به تهران بازگشت.

انتهای پیام/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن