کد خبر: 1547
زمان انتشار: جمعه 9 ارديبهشت 1390 ساعت 16:20
گلشن: امام جمعه طبس گفت: تمام مسلمانان جهان، خواستار تعقیب و محاکمه فوری سران آل‌خلیفه و آل‌‌سعود هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به جنایات گسترده آل‌خلیفه و آل‌سعود در کشور بحرین اظهار داشت: براساس قرارداد بین‌المللی، چنانچه در یک مورد، تعداد یک میلیون نفر اعلام شکایت کنند، ریاست سازمان ملل متحد موظف به رسیدگی خواهد بود، که باتوجه به جنایات بسیار گسترده آل‌خلیفه و آل‌سعود در کشور بحرین، سایت اینترنتی درنظر گرفته شده که مردم می‌توانند با مراجعه و اعلام مشخصات خود، خواستار محاکمه سران آل‌خلیفه و آل‌سعود شوند.

وی از مردم خواست تا در حمایت از مردم مظلوم بحرین، با مشارکت در این اعلام شکایت، زمینه تعقیب و محاکمه سران ظالم آل‌خلیفه و آل‌سعود را فراهم آورند.

خطیب جمعه طبس به بیان برخی از جنایات حکام ظالم کشور بحرین نسبت به مردم مظلوم این کشور پرداخت و یادآور شد: جنایات آل‌خلیفه و آل‌سعود روز به روز گسترش بیشتری می‌یابد، به طوری که شاید حتی یزید هم چنین جنایاتی را مرتکب نشده است.

وی افزود: کشتن کودکان، تجاوز به زنان، ربودن پزشکان و پرستاران از بیمارستان، شکنجه کردن دستگیرشدگان، محکوم کردن چند نفر از انقلابیون به اعدام، تخریب مساجد و حسینیه‌ها، سوزاندن قرآن کریم، دستگیری ورزشکاران و بسیاری موارد دیگر از جمله جنایات آل‌خلیفه و آل‌سعود در کشور بحرین است.

امام جمعه طبس تصریح کرد: تمام آزادی‌خواهان دنیا باید حمایت قاطع خود از انقلابیون را اعلام کنند تا به این وسیله حکام ظالم و ستمگر به محاکمه کشانده شده و بسزای بخشی از جنایات خود برسند.

وی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مراکز آموزش عالی کشور خواست تا زمینه جذب دانشجویان اخراجی کشور بحرین را فراهم آورده و علاوه بر این جامعه پزشکان ما از پزشکان و پرستاران بحرینی و جامعه ورزشی ما از ورزشکاران کشور بحرین اعلام حمایت کنند.

مهاجریان در بخش دیگری از سخنان خود توافق اخیر گروه حماس و گروه فتح را بسیار ارزشمند و میمون دانست و بیان داشت: با توجه به خیزش کشورهای اسلامی، اتحاد این دو گروه انقلابی و مبارز امری مبارک و قابل تقدیر است که عصبانیت آمریکا و رژیم صهیونیستی را در پی داشت و بی‌شک هر کاری که باعث ناراحتی و عصبانیت دشمنان اسلام شود اقدامی صحیح خواهد بود.

وی اظهار امیدواری کرد که مسلمانان بتوانند با وحدت بیشتر و دست در دست یکدیگر، صهیونیست‌ها و حامیان آنها در کشورهای اسلامی را از منطقه اخراج کرده و دولتی قوی و مستحکم تشکیل دهند.

خطیب جمعه طبس اصل امامت و ولایت را از مهمترین اصول اسلام دانست و عنوان کرد: در زمان نبود پیامبر و غیبت امام، رهبری جامعه اسلامی بر عهده ولی فقیه قرار می‌گیرد که اطاعت آحاد جامعه از او در هر شرایطی لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: اگر انقلاب اسلامی ایران با عظمت، عزت و سربلندی به پیروزی رسید، به دلیل اطاعت بی‌چون و چرای مردم از حضرت امام خمینی (ره) بود و در واقع پیروزی‌های پی در پی کشورمان در تمام عرصه‌های جهانی به برکت ولایت و رهبری است.

امام جمعه طبس اضافه کرد: اگر می‌بینیم که برخی کشورهای اسلامی منطقه پس از سال‌ها جهاد، تلاش و مقاومت، نتیجه لازم را نمی‌گیرند به دلیل نداشتن رهبری واحد است.

وی با اشاره به اینکه امروز باید فرمایشات مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب همه امور برای مردم و به‌ویژه مسئولان بلندپایه کشور باشد اظهار داشت: فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از مردم استان فارس بسیار مهم و متاسفانه بیانگر برخی نگرانی‌های ایشان بود، که هیچ کدام از مسئولان نباید اجازه دهند که اینگونه برای مقام معظم رهبری نگرانی ایجاد شود.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه طبس، فرارسیدن سالروز شهادت استاد بزرگوار شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و هفته بزرگداشت مقام معلم را گرامی داشت و گفت: علما و بزرگان همواره جلودار انقلاب‌ها و حرکت‌ها در جامعه اسلامی بوده و هستند که نمونه بارز آن شهید مرتضی مطهری است که نقش اساسی و مهمی در پیروزی انقلاب داشت.

وی افزود: معلمان، مربیان و اساتید ما باید با مطالعه کتب شهید مطهری، وی را به عنوان الگو و سرمشق خود قرار دهند.

خطیب جمعه طبس همچنین روز ملی خلیج فارس را گرامی داشت و یادآور شد: این خلیج از ابتدا خلیج فارس نام داشته اما متاسفانه در طول تاریخ برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس براثر تحریک دشمنان، به دنبال تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی بودند، اما تاکنون این نام تغییر نکرده و تا قیام قیامت هم خلیج فارس باقی خواهد ماند.

امام جمعه طبس با اشاره به اینکه از فردا قانون جدید راهنمایی و رانندگی که براساس آن مبالغ جریمه برخی جرایم افزایش می‌یابد اجرا خواهد شد بیان داشت: قانون قبلی مربوط به سال‌ها پیش که تعداد وسایل نقلیه کم بوده می‌شد، که با توجه به افزایش قابل توجه وسایل نقلیه و آمار بالای کشته‌های تصادفات رانندگی، از مدت‌ها قبل نیاز به اصلاح برخی قوانین راهنمایی و رانندگی احساس شد.

و با بیان اینکه قانون جدید راهنمایی و رانندگی از سوی مجلس تصویب و از فردا اجرا خواهد شد، از عموم مردم و به‌ویژه رانندگان خواست تا قوانین راهنمایی و رانندگی را بیش از پیش رعایت کنند.

انتهای پیام/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن