کد خبر: 17350
زمان انتشار: دوشنبه 30 دى 1392 ساعت 20:15
آتش، آتش نشانی
گلشن: مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری طبس گفت: سانحه انفجار منزل مسکونی در دیهشک طبس که به دلیل نشت و تراکم گاز شهری به وقوع پیوسته است فقط خسارت مالی داشت که باتوجه به گازرسانی اخیر به طبس به‌عنوان نخستین سانحه گاز شهری در این شهرستان محسوب می‌شود.

جعفر حق‌گوی در گفت‌وگو با خبرنگار گلشن با اشاره به انفجار یک منزل مسکونی در منطقه دیهشک طبس، اظهار داشت: این سانحه که تنها خسارت مالی در پی داشت به دلیل نشت و تراکم گاز شهری به وقوع پیوست که باتوجه به گازرسانی اخیر به طبس به‌عنوان نخستین سانحه گاز شهری در این شهرستان محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: اعلام اینکه نشت گاز به‌طور دقیق از چه نقطه‌ای بوده و مشکل از وسیله‌ی مصرف‌کننده بوده و یا لوله‌کشی را باید کارشناسان شرکت گاز اعلام کنند اما انفجار به حدی شدید بوده که درب ساختمان این منزل را از جا کنده و به داخل حیاط پرت کرده بود.

مسئول واحد آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری طبس بیان کرد: توصیه ما به شهروندانی که از گاز شهری استفاده می‌کنند، آزمایش دقیق حفظ فشار لوله‌کشی گاز داخل ساختمان به‌وسیله کارشناس و استفاده از لوازم گازسوز با نشان استاندارد و تولید کارخانجات معتبر و بکارگیری شیلنگ‌ها و بست‌های با کیفیت است.

وی افزود: برخی وسایل گازسوز فاقد ترموکوپل بوده و به‌صورت مستقیم تغذیه می‌شود، مانند شمعک سماورهای گازی و مردم باید بدانند که در چنین وسایلی در صورت عدم وجود شعله، هر لحظه گاز از محل شمعک در حال پخش شدن است.

حق‌گوی یادآور شد: باتوجه به گازکشی شهر طبس بسیاری از مردم، وسایل گازسوز کپسولی خود را به وضعیت گازسوز شهری تبدیل می‌کنند که این کار حتماً باید به‌وسیله واحدهای صنفی دارای پروانه کسب و گواهینامه فنی و حرفه‌ای انجام شود که فعالیت آن‌ها تحت نظارت است و مردم خود از دست کاری وسایل گازسوز و یا سپردن این کار به افراد شخصی به جد بپرهیزند.

وی گفت: مردم عزیز نه‌تنها هنگام مسافرت، بلکه برای اطمینان بیشتر حتی موقع خروج کوتاه مدت از منزل، شیر گاز ورودی منزل را ببندند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن