کد خبر: 19668
زمان انتشار: شنبه 14 تير 1393 ساعت 08:20
از ابتدای سال جاری تاکنون انجام شد؛
امدادرسانی هلال‌احمر طبس به 216 نفر حادثه‌دیده
آمبولانس، هلال احمر، امداد
گلشن: رئیس جمعیت هلال احمر طبس گفت: امدادگران و نجات‌گران این جمعیت از ابتدای سال جاری تاکنون به 209 نفر در حوادث جاده‌ای، 6 نفر گرفتار در سیل و یک نفر در کوهستان، امداد رسانده‌اند.

حسینعلی فخاری در گفت‌وگو با خبرنگار گلشن اظهار داشت: امدادگران و نجات‌گران داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان طبس از ابتدای سال جاری تاکنون 42 حادثه طبیعی و غیرطبیعی را پوشش امدادی داده‌اند که از این تعداد 40 مورد مربوط به حوادث جاده‌ای، یک مورد سیلاب و یک مورد کوهستان بوده است.

وی ادامه داد: امیدآفرینان جمعیت هلال احمر این شهرستان که همه روزه آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران در پایگاه‌های امداد جاده‌ای هستند از آغاز سال‌جاری تاکنون توانسته‌اند به وضعیت 168 مصدوم رسیدگی کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 209 نفر در حوادث جاده‌ای، 6 نفر گرفتار در سیل و یک نفر در کوهستان از خدمات امدادی امدادگران این جمعیت بهره‌مند شده‌اند که از این تعداد 15 نفر برای درمان بیشتر به مراکز درمانی و بیمارستانی انتقال یافته‌اند، 86 نفر به‌صورت سرپایی درمان شده‌اند و 10 نفر نیز اسکان موقت یافته‌اند.

وی بیان کرد: از آغاز سال‌جاری تاکنون همچنین 10 مورد عملیات رهاسازی توسط امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر طبس انجام شده است.

فخاری یادآور شد: فعالیت‌های امدادی بشردوستانه هلال احمر در این مدت از سوی 102 نفر پرسنل، نجات‌گر و امدادگر عضو داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان طبس انجام شده است که در قالب 33 تیم عملیاتی ساماندهی شده و به ارائه خدمات امدادی پرداخته‌اند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن