کد خبر: 21460
زمان انتشار: چهارشنبه 8 مهر 1394 ساعت 16:52
جمعیت هلال احمر
گلشن: رئیس جمعیت هلال‌احمر طبس از امدادرسانی به 169 حادثه‌دیده طی طرح ملی امداد و نجات تابستانه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان طبس، حسینعلی فخاری اظهار داشت: طرح ملی امداد و نجات تابستانه در شهرستان طبس از 25 خرداد 1394 آغاز و تا 4 مهر امسال ادامه داشت.

وی بیان کرد: در طول این طرح تعداد 43 حادثه در شهرستان طبس به وقوع پیوست که 169 نفر از حادثه‌دیدگان این حوادث توسط گروه‌های امداد و نجات هلال احمر طبس نجات یافتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس افزود: از مجموع 43 حادثه، 32 مورد جاده‌ای، یک مورد نجات در کوهستان، 5 مورد حوادث شهری و 5 مورد مراجعه حضوری بوده است.

وی ادامه داد: امیدآفرینان هلال احمر این شهرستان که در پایگاه‌های امداد جاده‌ای همه روزه آماده خدمت‌رسانی به مردم و مسافران بودند، در این مدت توانستند به وضعیت 102 مصدوم رسیدگی کنند.

فخاری با بیان اینکه از این تعداد مصدوم، 25 نفر برای درمان بیشتر به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل شدند، گفت: 21 نفر که دارای جراحات سطحی بودند سرپایی درمان و 2 نفر اسکان داده شدند که از مجموع 169 حادثه‌دیده امدادرسانی به 67 نفر توسط نجاتگران صورت گرفته است.

وی بیان کرد: 135 نفر روز نیروی عملیاتی با به‌کارگیری 30 دستگاه آمبولانس، 10 خودروی نجات تیپ 1، 2 و 3 و خودروی کمک‌دار سبک برای امدادرسانی به مسافران تابستانی به‌کار گرفته شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان طبس اضافه کرد: فعالیت‌های امدادی بشردوستانه هلال احمر در این مدت از سوی 114 نجاتگر و 21 پرستار این مجموعه صورت گرفته است که در قالب 44 تیم عملیاتی ساماندهی شده و به ارائه خدمات امدادی پرداختند.

وی تصریح کرد: 7 مورد عملیات رهاسازی در طول طرح توسط امدادگران و نجاتگران هلال احمر طبس توسط ست هیدرولیک نجات و ست سبک نجات انجام شده است.

فخاری تعداد پایگاه‌های ثابت و موقت امداد و نجات طرح تابستانه طبس را 5 پایگاه عنوان و بیان کرد: 3 پایگاه ثابت و یک پایگاه موقت بین شهری و یک پایگاه شهری به مسافرین خدمات ارائه کردند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن