کد خبر: 21736
زمان انتشار: جمعه 13 آذر 1394 ساعت 18:54
مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی خبر داد؛
اختصاص 2.5 میلیارد تومان اعتبار به منابع طبیعی خراسان جنوبی
گلشن:مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: با تلاش مسئولان استان امسال 2 میلیارد و 400 میلیون تومان از محل اعتبارات ماده 180 برای منابع طبیعی خراسان جنوبی در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به نقل از خبرگزاری فارس، حبیب‌الله شریفی در مراسم تکریم و معارفه رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیرجند اظهار داشت: نیروی انسانی در هر مجموعه‌ای گران‌بهاترین و با ارزش‌ترین امر در یک دستگاه و تشکیلات است.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی کارآمد سبب پیشرفت و نبوغ یک مجموعه می‌شود، تصریح کرد: اگر مجموعه‌ای از نیروی کارآمد برخوردار باشد آن مجموعه پویا خواهد بود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی ادامه داد: مجموعه‌ای که کارکنان آن به صورت زنجیره‌وار به یکدیگر وابسته باشند می‌تواند به نحو مطلوبی به جامعه خدمت‌رسانی کنند.

شریفی با بیان اینکه در سطح کلان کشور با توجه به اینکه امسال سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نام‎گذاری شده و مردم در تمام صحنه‌ها پشتیبان دولت هستند انتظار این است که دولتمردان و مسئولان در پاسخ به این ایستادگی و مقاومت مردم تلاش کنند، گفت: بحث‌های اقتصادی امروزه یکی از بزرگترین چالش‌های جامعه ما بوده بنابراین باید مسئولان در این عرصه تلاش کنند تا این مسئله به نحو احسنت رفع شود.

وی به ویژگی‌های نیروهای کارآمد اشاره کرد و گفت: از مهم‌ترین این ویژگی‌ها اخلاص در کار است به طوری که نیروی کارآمد کسی بوده که برای رضای خدا کار و فعالیت کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی داشتن روحیه جهادی را از دیگر ویژگی‌های نیروی کارآمد دانست و افزود: روحیه جهادی از مواردی است که به کرات توسط مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته و امروزه برای برون‌رفت از مشکلات نیاز به کار جهادی و داشتن روحیه جهادی داریم و اگر در بخش‌های مختلف نیز به توفیقاتی دست یافته‌ایم به سبب داشتن روحیه جهادی بوده است.

شریفی با بیان اینکه داشتن انسجام و همدلی از دیگر ویژگی‌های نیروهای کارآمد است، یادآور شد: با وجود اخوت و دوستی در بین کارکنان یک مجموعه کارها به نحو شایسته‌ای به پایان می‌رسد و سبب موفقیت آن مجموعه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تفرقه مهمترین عامل مشکلات پیش رو در کشورهای همسایه است، اضافه کرد: کارکنان یک مجموعه همیشه انسجام‌مداری و تحمل را در بین خود بالا ببرند و با توجه به اینکه همه تفکرات مانند هم نیست بنابراین آستانه تحمل خود را باید بالا برده تا به موفقیت دست یابیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی آخرین ویژگی یک نیروی کارآمد را انتقادپذیری برشمرد و افزود: انتقاد سازنده می‌تواند جامعه را به پویایی برساند.

شریفی با اشاره به اینکه امسال خراسان جنوبی از نظر تعلق گرفتن اعتبارات ماده 180 در سطح کشور جزو استان‌های منحصر به فرد بوده است، یادآور شد: با تلاش مسئولان استان امسال 2 میلیارد و 400 میلیون تومان از محل اعتبارات ماده 180 برای استان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همچنین مجموع اعتباراتی که امسال برای حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری استان در نظر گرفته شده افزایش یافته و امید است این اعتبارات اختصاص یابد تا بتوانیم در این حوزه اقدامات مطلوبی را انجام دهیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی با بیان اینکه تغییر و تحول در ادارات سبب شکوفایی مجموعه می‌شود، گفت: رئیس سابق اداره منابع طبیعی بیرجند از نیروهای بسیار توانمند و با انگیزه بوده و برای رسیدن به تعهدات خود تلاش بسیاری کردند.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب