کد خبر: 21753
زمان انتشار: دوشنبه 16 آذر 1394 ساعت 11:06
گلشن: فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: طی 10 روز گذشته مقدار 2 تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شد و در این رابطه 13 نفر قاچاقچی دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به نقل از خبرگزاری فارس، مجید شجاع در ارتباط با کشف دو تن مواد مخدر طی 10 روز گذشته در استان اظهار داشت: نیروی انتظامی خراسان جنوبی با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط توانسته‌ است امنیت خوبی در استان برقرار کند.

وی با بیان اینکه در پی مبارزه بی‌امان نیروی انتظامی با قاچاقچیان در طی 10 روز گذشته دو تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده است، تصریح کرد: این میزان مواد مخدر طی چهار عملیات کشف و 9 دستگاه خودرو توقیف و 13 نفر از عاملان دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: مقابله بی‌امان با قاچاقچیان چه در بحث خرده فروشی و چه در بحث وارد کردن عمده مواد مخدر به استان جزو اولویت‌های نیروی انتظامی خراسان جنوبی است.

شجاع یادآور شد: در طی چند روز گذشته باند مواد مخدر که به صورت مسلحانه اقدام قاچاق این مواد به استان کرده بودند دستگیر و عامل اصلی این باند نیز شناسایی و دستگیر شد.

وی با اشاره به اینکه نقش نیروی انتظامی در حفظ امنیت در کنار سایر دستگاه‌ها نقش ویژه‌ای است، افزود: اولویت کاری نیروی انتظامی در دو بخش درون سازمانی و برون سازمانی خلاصه می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی به سبب هم مرز بودن با افغانستان محل عبور مواد مخدر است، اضافه کرد: با توجه به این امر اولویت نخست نیروی انتظامی در این استان مبارزه با مواد مخدر و عاملان آن است.

شجاع گفت: باید امنیت عمومی و رفاه همشهریان و هم‌استانی‌ها خود را ارتقا دهیم، هر چند خوشبختانه ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی در استان بسیار کم است ولی همین مقدار کم نیز برای استان فرهنگی مانند خراسان جنوبی جلوه زشتی دارد.

وی از افزایش حدود 12 درصدی تعداد دستگیر شدگان مواد مخدر در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: براساس پرونده‌های مختلف تعداد دستگیر شدگان در بخش مواد مخدر متفاوت است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش‌از 16.5 تن انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده است، خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش محسوسی نداشته است.

شجاع تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش‌از 40 باند مواد مخدر در بحث تهیه و توزیع شناسایی و دستگیر شده‌اند.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب