کد خبر: 21874
زمان انتشار: دوشنبه 28 دى 1394 ساعت 08:51
گلشن: نخستین اتوبوس گردشگری شهرداری بیرجند روز شنبه طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به نقل ازخبرگزاری ایرنا، شهردار بیرجند گفت: اتوبوس گردشگری به پیشنهاد نمایندگی وزارت امور خارجه خراسان جنوبی، توسط این شهرداری بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر بیرجند و همکاری کارشناسان گردشگری میراث فرهنگی طراحی و راه اندازی شد.

عباسعلی مدیح، توسعه و ترویج فرهنگ گردشگری در شهر بیرجند را از اهداف راه اندازی این اتوبوس ذکر کرد و یادآور شد: هم اکنون مجوز فعالیت این اتوبوس در محدوده شهر بیرجند است اما در صورت استقبال مجوز فعالیت آن در سطح استان اخذ می شود.

وی به تجهیز و آماده سازی این اتوبوس گردشگری اشاره کرد و گفت: آبنما، سقف مجازی روز و شب، نمایشگر LCD، طراحی کمد تغذیه، پارکت کف اتوبوس، موکت دیواره ها و سقف، آب سردکن و صندلی های VIP از تجهیزات و امکانات داخلی این اتوبوس است.

شهردار بیرجند ادامه داد: بدنه اتوبوس با استیکرهایی از فضاهای تاریخی و گردشگری شهر بیرجند و محصولاتی مانند زرشک، عناب و زعفران طراحی و اجرا شده است.

وی هزینه بازسازی این اتوبوس گردشگری را 500 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این اتوبوس توسط شرکت های داخل استان طراحی و راه اندازی شده در حالی که قیمت پیشنهادی شرکت های خارج استان یک میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: گردشگران ورودی به بیرجند می توانند با استفاده از اتوبوس گردشگری از نقاط دیدنی و گردشگری این شهر تا فاصله 20 کیلومتری دیدن کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی بیرجند هم از تجهیز و راه اندازی اتوبوس ویژه معلولان به بالابر و ویلچر خبر داد و گفت: تجهیزات این اتوبوس توسط نیروی فنی و اجرایی این سازمان با همکاری پارک علم و فناوری بیرجند ساخته شده است.

مدیح افزود: برای طراحی و راه اندازی این اتوبوس 100 میلیون ریال از محل اعتبارات شهرداری و سازمان اتوبوسرانی بیرجند هزینه شده است.

وی یادآور شد: این اتوبوس از امروز 26 دیماه جاری از پایانه میدان ابوذر شهر بیرجند به سمت شهرک بهزیستی بصورت رفت و برگشت تردد می کند و در صورت استقبال دو دستگاه دیگر به این تجهیزات مجهز خواهد شد.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب