کد خبر: 22019
زمان انتشار: جمعه 20 فروردين 1395 ساعت 19:35
عباس سنچولی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس
گلشن: رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس گفت: افتتاح سینما و 11 کانون فرهنگی و هنری مساجد و تجهیز این کانون‌ها، احداث فاز نخست سالن تمرین تئاتر، توزیع 2500 جلد کتاب و پیگیری صدور مجوز چاپ 5 عنوان کتاب جدید، از مهمترین اقدامات این اداره در سال گذشته است.

عباس سنچولی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن ضمن تبریک سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، به ارایه گزارشی از اقدامات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس در سال گذشته پرداخت و اظهار داشت: افتتاح سینما فرهنگ طبس و اکران فیلم‌های روز ایران، احداث فاز نخست سالن تمرین تئاتر (پلاتو) در طبس، صدور مجوز و افتتاح 11 کانون فرهنگی و هنری مساجد و 3 دوره تجهیز کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد از جمله مهمترین اقدامات این اداره در سال 1394 است.

وی ادامه داد: همچنین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس در سال گذشته 2500 جلد کتاب به مساجد، ادارات و دیگر نهادها اهدا و برای اخذ مجوز چاپ 5 عنوان کتاب پیگیری کرده که مجوز چاپ یک عنوان آن در سال گذشته صادر شده است.

برگزاری محافل ادبی، 13 جلسه نمایش و نقد فیلم، جلسات متعدد حافظ‌خوانی، 3 دوره آزمون جامع استانداردهای مهارت کار و دانش و همچنین آزمون‌های طرح قرآنی 1449، جشنواره قرآنی «مدهامّتان» و 2 دوره آزمون سراسری قرآن و عترت نیز از دیگر اقدمات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی طبس در سال گذشته است که رییس این اداره به آن اشاره کرد.

سنچولی یادآور شد: برگزاری مراسم و جشنواره‌های متعدد از قبیل جشنواره سراسری عکس کویر و زندگی، پنجمین سوگواره عکس عاشورایی طبس، جشنواره عکس فجر انقلاب، و برگزاری چندین دوره آموزشی از قبیل بازیگری تئاتر، عکاسی و...، و همچنین برپایی نمایشگاه‌هایی از قبیل نمایشگاه آثار منتخب جشنواره سراسری عکس کویر و زندگی، نمایشگاه کتاب، نمایشگاه قرآن و عترت، و نمایشگاه‌های عکس آسیب‌های اجتماعی اعتیاد، بصیرت و میثاق امت با ولایت نیز از اقدامات این اداره در سال 1394 است.

وی افزود: علاوه بر این اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس در سال گذشته اقدام به صدور مجوز یک پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی، 2 جُنگ شادی، و تمدید مجوز فعالیت 3 مؤسسه فرهنگی و هنری، 2 کانون آگهی و تبلیغاتی و یک شرکت فیلم‌سازی کرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طبس بیان کرد: برگزاری جلسه شورای اداری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به میزبانی شهرستان طبس، جلسات شورای فرهنگ عمومی، گردهمایی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد طبس، دیدار اصحاب رسانه با امام جمعه طبس و تقدیر از خبرنگاران، مراسم افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد طبس، و جلسات کمیته‌های فرهنگی و هنری ستادهای پنجم اردیبهشت، ارتحال حضرت امام(ره)، دهه فجر، هفته دولت، تسهیلات نوروزی، و جلسات شورای نظارت بر نمایش نیز از اقدامات اخیر این اداره است.

وی گفت: از دیگر اقدامات اداره ارشاد طبس می‌توان به صدور 16 اشتراک گاز برای مساجد، حسینیه‌ها و هیأت‌های مذهبی شهرستان طبس، و بازدید از مراکز عرضه محصولات فرهنگی و هنری، آموزشگاه‌های آزاد هنری، چاپخانه‌ها و کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، و مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت اشاره کرد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن