کد خبر: 22210
زمان انتشار: چهارشنبه 26 خرداد 1395 ساعت 09:48
درمان، پزشک، ویزیت
گلشن: مرکز شیمی‌درمانی و غربالگری سرطان طبس با هزینه‌ی اولیه‌ی یک میلیارد تومان در حال احداث است که با راه‌اندازی این مرکز، تشخیص فوری سرطان و درمان آن از طریق جراحی یا شیمی‌درمانی، در طبس امکان‌پذیر می‌شود.

دکتر اصغر سهرابی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: ساختمان مرکز شیمی درمانی و غربالگری سرطان در محل بیمارستان طبس در حال احداث است.

وی ادامه داد: احداث این ساختمان با 500 مترمربع زیربنا و حدود یک میلیارد تومان هزینه، به احتمال زیاد تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد، اما کار تجهیز و راه‌اندازی آن در سال آینده انجام خواهد شد که هزینه مربوط به تجهیز مجزاست.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان طبس خاطرنشان کرد: باتوجه به مسافت زیاد این شهرستان با مراکز استان‌های همجوار و مراجعات زیاد شهروندان، راه‌اندازی مرکز شیمی درمانی و غربالگری سرطان در طبس از سوی دانشگاه علوم پزشکی خراسان جنوبی در دستور کار قرار گرفت؛ با راه‌اندازی این مرکز کار غربالگری و تشخیص فوری سرطان در طبس انجام می‌شود.

وی افزود: با راه‌اندازی این مرکز یک نفر فوق‌تخصص سرطان یا شیمی درمانی نیز در طبس مشغول به‌کار خواهد شد.

سهرابی یادآور شد: درمان در مراحلی که سرطان پیشرفت کرده تأثیر چندانی ندارد اما چنانچه سرطان در مراحل اولیه بیماری شناسایی شود، به‌طور مؤثرتر قابل درمان است؛ راه‌اندازی مرکز شیمی درمانی و غربالگری سرطان طبس علاوه بر اینکه به تشخیص سرطان در مراحل اولیه کمک می‌کند، در مواردی هم که تومور بدخیم سرطانی تشخیص داده شود، درمان آن از طریق جراحی یا شیمی درمانی در طبس امکان‌پذیر خواهد بود که درمان کامل یا حداقل طول عمر بیشتر و زندگی بهتر بیماران سرطانی را به‌دنبال خواهد داشت.

وی افزود: دستورالعمل مربوط به مرکز شیمی درمانی و غربالگری سرطان طبس فعلاً ابلاغ نشده اما بیشتر سرطان‌های پستان، رحم، دهانه رحم، پوست و پروستات در این مرکز قابل تشخیص و درمان بوده و آزمایشات خونی مربوطه نیز انجام خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان طبس بیان کرد: مرکز شیمی درمانی و غربالگری سرطان، علاوه بر مرکز استان، فقط در شهرستان‌های طبس و قاین در حال احداث است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب