کد خبر: 22326
زمان انتشار: دوشنبه 4 مرداد 1395 ساعت 19:51
از سوی آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) انجام می‌شود؛
اجرای طرح کتابخانه‌ی سیار در روستاهای طبس
کتاب، کتابخانه، دفتر، نوشتن، کاغذ، برگه
گلشن: طرح کتابخانه‌ی سیار روستایی از سوی آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) در 12 روستای شهرستان طبس اجرا می‌شود؛ در قالب این طرح یک مینی‌بوس، هفته‌ای یک بار به این روستاها رفته و به‌صورت رایگان به روستاییان کتاب امانت می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، قرار است به‌زودی طرح کتابخانه سیار روستایی از سوی آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس در مناطق محروم این شهرستان اجرا شود.

در قالب این طرح، به‌منظور امانت دادن کتاب به‌صورت رایگان به علاقه‌مندان، یک دستگاه مینی‌بوس مجهز به قفسه و 1500 عنوان کتاب در موضوع‌های مختلف و تمامی رده‌های سنی، هفته‌ای یک بار به روستاهای شهرستان طبس عزیمت کرده و در مرکز روستا مستقر می‌شود.

علاوه بر کتاب‌های موجود در کتابخانه سیار، چنانچه روستاییان متقاضی کتاب یا نشریه خاصی باشند، کتاب مورد نظر تهیه و در هفته بعد، به آنان تحویل می‌شود.

روستاهای خرو، جوخواه، جمز، کریت بالا، کریت پایین، ابراهیم‌آباد، خسروآباد، دهنو فاطمه برات، شیرآباد، الله‌آباد، بهشت‌آباد و تشکانان از جمله روستاهای هدف این طرح در مرحله نخست است.

این طرح در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارائه خدمات فرهنگی در مناطق محروم، توسط آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس و با همکاری بخشداری مرکزی، دهیاری، هیأت‌های مذهبی، پایگاه‌های مقاومت بسیج و خانه‌های بهداشت روستاها اجرا می‌شود.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن