کد خبر: 22337
زمان انتشار: پنجشنبه 7 مرداد 1395 ساعت 13:17
ناراحت، غمگین، افسرده، بی انگیزه، مأیوس
گلشن: سرانه‌ی فضای ورزشی در بخش دیهوک شهرستان طبس 21 سانتی‌متر است که با استاندارد 120 سانتی‌متر فاصله‌ی زیادی دارد؛ همین فضای موجود هم استاندارد نیست؛ دیهوک استخر و زمین ورزشی چمن ندارد و تنها زمین فوتبال این شهر نیز خاکی و فاقد دروازه است؛ ورزش بانوان مغفول مانده و همه‌ی این‌ها موجب بی‌انگیزگی ورزشکاران و تعطیلی برخی رشته‌های ورزشی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، دیهوک یکی از 3 بخش شهرستان طبس است؛ سهم دیهوک از تجهیزات و زیرساخت‌های ورزشی نه‌تنها اندک است بلکه فضاهای موجود هم از استانداردهای لازم برخوردار نیست، به‌طوری که بنابر سرشماری سال 1390 سرانه فضای ورزشی این بخش 21 سانتی‌متر است که با استاندارد 120 سانتی‌متر فاصله زیادی دارد و با توجه به افزایش جمعیت در این 5 سال، این سرانه کاهش بیشتری هم یافته است.

دیهوک فقط 2 سالن ورزشی دارد که یکی مربوط به آموزش و پرورش و دیگری متعلق به ورزش و جوانان است؛ فضاهای ورزشی موجود با استانداردها فاصله زیادی دارد؛ کیفیت پایین و ضخامت کم کف‌پوش و همچنین وضعیت نامناسب سیستم روشنایی، گرمایشی و سرمایشی سالن ایثار ورزش و جوانان و محدودیت فضای سالن شهدای دانش‌آموز آموزش و پرورش از جمله مشکلات این دو سالن ورزشی است.

هم‌اکنون ورزش در دیهوک به دو رشته فوتسال و والیبال خلاصه می‌شود؛ ورزش زورخانه‌ای هم به دلیل پس‌گرفتن مکان تمرین و گود زورخانه، تعطیل شده است؛ دیهوک در رشته‌های تکواندو، کاراته، هندبال و... نیز دارای ورزشکاران مستعدی است و در این رشته‌ها مربی هم دارد، اما مهمترین دلیل تعطیلی این رشته‌ها، نبود فضای ورزشی مناسب است.

زمین ورزشی چمن در دیهوک وجود ندارد و تنها زمین مختص فوتبال این شهر نیز به‌صورت خاکی و فاقد دروازه است.

نبود استخر هم یکی از مشکلات بخش ورزش اهالی دیهوک است که جوانان را به سوی شنا در استخرهای کشاورزی کشاند، اما استخرهای کشاورزی هم باتوجه به تشدید خشکسالی، دیگر قابل استفاده نیست.

بانوان بخش دیهوک شهرستان طبس نیز از محدودیت امکانات ورزشی و اینکه سالن ورزشی استاندارد در اختیار بانوان قرار نمی‌گیرد گلایه دارند؛ علاوه بر این به دلیل مشکلات مالی و نبود حامی، اعزام تیم‌های ورزشی به مسابقات کشوری، استانی و حتی شهرستانی با مشکل جدی مواجه است که این موضوع انگیزه ورزشکاران این بخش برای فعالیت در میدان‌های ورزشی را از بین برده به‌طوری که تیم‌های شرکت کننده در مسابقات هر سال کمتر از سال گذشته می‌شود.

ورزشکاران بخش دیهوک شهرستان طبس معتقدند که امکانات ورزشی به‌صورت غیرمتوازن در شهرستان طبس توزیع شده و علی‌رغم وعده‌های مکرر مسئولان برای بهبود وضعیت ورزش دیهوک اما متأسفانه تاکنون اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است.

با وجود تمام مشکلات و محدودیت‌ها، اما دیهوک دارای استعدادهای ورزشی خوبی است، به‌طوری که ورزشکاران دیهوکی در رقابت‌های مختلف ورزشی موفق به کسب رتبه‌ها و مقام‌های خوبی شده‌اند.

عظیمی، مسئول نمایندگی ورزش و جوانان دیهوک با تأیید کمبود شدید فضای ورزشی در این بخش می‌گوید: کمبود فضای ورزشی سبب شده ورزشکاران در برخی رشته‌های ورزشی، بدون مکان و بلاتکلیف باشند و نتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.

وی با اشاره به کمبود اعتبار طی سال‌های اخیر، افزود: با توجه به محرومیت دیهوک که حتی ورزشکاران آن برای پرداخت حق بیمه ورزشی خود مشکل دارند، باید مسئولان شهرستان و استان توجه ویژه‌ای به ورزش این بخش داشته باشند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن