کد خبر: 22398
زمان انتشار: چهارشنبه 10 شهريور 1395 ساعت 09:54
یوزپلنگ آسیایی، یوزپلنگ ایرانی
گلشن: «نایبند طبس» بزرگ‌ترین و بکرترین زیستگاه یوزپلنگ ایرانی در کشور محسوب می‌شود که هم‌اکنون جمعیت یوزپلنگ آن به‌وسیله‌ی 50 دوربین در حال پایش است؛ محیط‌بانان امسال 3 بار یوزپلنگ ایرانی را در این پناهگاه به‌طور مستقیم مشاهده کرده‌اند؛ اهالی روستاهای واقع در این پناهگاه با اهمیت حفظ این گونه‌ی در معرض انقراض آشنا شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به‌مناسبت روز ملی یوزپلنگ ایرانی، دو کارگاه آموزشی ویژه‌ی جوامع محلی در روستاهای نایبند و زردگاه شهرستان طبس که در داخل پناهگاه حیات وحش واقع شده است، برگزار شد.

در این کارگاه‌های آموزشی که از سوی اداره حفاظت محیط زیست طبس و با همکاری نمایندگی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان برگزار شد، مطالبی درباره اهمیت حفظ گونه ارزشمند و در معرض انقراض یوزپلنگ ایرانی و سایر گونه‌های نادر پناهگاه حیات وحش نایبند، به اهالی روستاها و علاقه‌مندان به محیط زیست ارائه شد.

نایبند بزرگ‌ترین و بکرترین زیستگاه یوزپلنگ ایرانی در کشور است؛ محیط‌بانان از ابتدای سال جاری تا کنون 3 مورد یوزپلنگ ایرانی را در پناهگاه حیات وحش نایبند به‌طور مستقیم مشاهده و ثبت کرده‌اند.

فاز سوم پایش جمعیت یوزپلنگ ایرانی طی مرداد امسال در پناهگاه حیات وحش نایبند اجرا و در قالب آن 50 دستگاه دوربین تله‌ای در پناهگاه نصب شده است؛ محیط‌بانان به‌طور مداوم در حال سرکشی از دوربین‌ها و پایش مناطق هستند.

کارگاه آموزشی درباره اهمیت حفاظت از یوزپلنگ آسیایی

کارگاه آموزشی درباره اهمیت حفاظت از یوزپلنگ آسیایی

کارگاه آموزشی درباره اهمیت حفاظت از یوزپلنگ آسیایی

کارگاه آموزشی درباره اهمیت حفاظت از یوزپلنگ آسیایی

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب