کد خبر: 22399
زمان انتشار: چهارشنبه 10 شهريور 1395 ساعت 17:44
دل شکسته، ناامید، غمگین
گلشن: مسئولان طبس که با ذوق فراوان از 2 ماه پیش مستقیماً پیگیر سفر وزیر بهداشت به طبس بوده‌اند، اکنون با چشمان باز مانده‌ی متعجب از نتایج این سفر، احساس می‌کنند که سر طبس بی‌کلاه مانده و طبسی‌ها فقط جاده‌صاف‌کن حل مشکلات درمانی دیگر شهرهای استان شده‌اند؛ یک عضو شورای طبس نسبت به نتایج این سفر انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، مسئولان طبس که 2 ماه پیش برای پیگیری سفر وزیر بهداشت به طبس، با ذوق فراوان به پایتخت سفر کرده بودند، به این امید که شاید حضور وزیر در طبس بتواند تأثیری در رفع مشکلات درمانی این شهرستان داشته باشد، اکنون با چشمان باز مانده‌ی متعجب از نتایج و بازخوردهای سفر وزیر، احساس می‌کنند که در این جریان سر طبس بی‌کلاه مانده و مسئولان طبس فقط جاده‌صاف‌کن حل مشکلات درمانی دیگر شهرهای استان شده‌اند.

به‌دنبال سفر یک ساعته وزیر بهداشت به طبس و بی‌بهره ماندن این شهرستان از برکات این سفر؛ نائب رئیس شورای اسلامی شهر طبس طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انتقادهایی را نسبت به نتایج این سفر مطرح کرده است.

در نامه علیرضا عبدالرحیمی به کاظم قائمی با اشاره به پیگیری مستقیم مسئولان طبس برای سفر وزیر بهداشت به این شهرستان و همچنین وعده‌های وزیر در دیدار حضوری با مسئولان طبس، نتایج و بازخوردهای این سفر را غیرشفاف دانسته و خواستار تشکیل جلسه دانشگاه علوم پزشکی استان با مسئولان طبس برای تشریح نتایج این سفر شده است.

در ابتدای این نامه آمده است: «دعوت از وزیر محترم بهداشت در ملاقات حضوری روز دوشنبه 14 تیر 1395 و با هماهنگی و حضور نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس، معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس، جنابعالی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان طبس و برخی از اعضای شورای اسلامی این شهر در محل وزارت بهداشت و درمان صورت پذیرفت، که در این جلسه پس از بیان مشکلات بهداشتی و درمانی شهرستان و ارائه مکتوب درخواست‌ها، مقام عالی وزارت ضمن پذیرش دعوت سفر به شهرستان و سایر شهرستان‌های حوزه انتخابیه، قول مساعد در این امور را دادند:

1- راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی 2- احیا و مرمت بیمارستان سابق 3- امکان‌سنجی برای راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی طبس 4- افزایش دو رشته هوشبری و فوریت‌های پزشکی در دانشکده پرستاری دولتی طبس 5- موافقت با راه‌اندازی چند پایگاه اورژانس جاده‌ای در طبس و 6- بازدید از بیمارستان جدید طبس».

این نامه ادامه می‌دهد: «ضمن تقدیر و تشکر از مقام عالی وزارت، نماینده محترم مردم در مجلس، آن مقام محترم و سایر مسئولان محترم استانی و شهرستانی، از جنابعالی به‌عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان که خود در این ملاقات حضور داشته و از مشکلات بهداشت و درمان و نیز ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طبس آگاهید، توسعه دانشکده جدیدالتأسیس پرستاری دولتی و نیز اهمیت راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان که با کسب رتبه‌های برتر و ممتاز داوطلبان شرکت‌کننده در کنکور سراسری اخیر و سنوات ماضی و نیز فراهم بودن زیرساخت‌های شهرستان از جمله فعال بودن خطوط ریلی و هوایی و از همه مهم‌تر جایگاه والای طبس به‌عنوان اولین شهر زیارتی و بزرگ‌ترین شهرستان استان و حتی کشور و وجود معاونت استانداری و فرمانداری ویژه در این دیار، حق مسلم این شهرستان می‌باشد که ناباورانه و علی‌رغم داعی بودن مسئولان این شهرستان، از سفر وزیر محترم صرفاً به بازدید یک ساعته و آن هم بازدید از بیمارستان طبس که چند سال قبل افتتاح شده محدود شود؟ آیا واقعاً سهم و حق شهرستان از سفر مقام عالی وزارت به این منطقه باید ناچیز و حتی غیرشفاف باشد؟ آیا قول‌های مساعد وزیر محترم که در ملاقات چهاردهم تیرماه سال جاری که خود حاضر و سامع بوده باید نادیده گرفته شود؟ لذا انتظار می‌رود که جنابعالی با تشکیل جلسه مشترک مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان و مسئولین شهرستان طبس نتایج سفر مقام عالی وزارت به این شهرستان احصاء و به صورت شفاف به مردم همیشه در صحنه شهرستان طبس اعلام گردد».

نامه نایب رئیس شورای اسلامی شهر طبس خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درباره انتقاد از نتایج سفر وزیر بهداشت به طبس

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
من فقط اینو میدونم این حرف های آقای عضو شورا برای دور کردن ذهن مردم از حرکات نماینده است و چه عجیبه افراد طبسی بازیچه دست آقای نماینده شده اند.
شرح نظر: 
بهترین و کارآمدترین و رئوف ترین وزیر دولت محترم تدبیر و امید به طبس آمد. منتها ظاهرسازی و عوام فریبی بعضی مسئولین محلی باعث شد وزیر محترم این چنین از این شهر برود. راستی از راه جدید بشرویه طبس چه خبر؟ خوب می شد یک بازدید و افتتاحی هم برای آنجا می گذاشتید. بیچاره ما مردم تا کی باید این چنین ضربه بخوریم.
شرح نظر: 
متاسفانه وقتی گروه های سیاسی طبس نمی توانند سر یک فرد توانمند طبسی برای نمایندگی مجلس به توافق برسند نتیجه اش این می شود. نماینده های قبلی طبس هم در همان اول راه از مردم فاصله گرفتند و دیگری هم بعد از دو دوره علی رغم خدمت فراوان به دلیل دور شدن از مردم رأی نیاورد. مردم شهرستان طبس نشان داده اند حزبی رای نمی دهند و تشنه خدمت هستند.
شرح نظر: 
اینکه عجیب نیست. قبلا هم وزیران عزیز از این لطف ها نسبت به ما مردم بیچاره داشتن!