کد خبر: 22405
زمان انتشار: پنجشنبه 11 شهريور 1395 ساعت 20:37
درمان، پزشک، بیمارستان، کلینیک
گلشن: رئیس نظام پزشکی طبس ضمن انتقاد نسبت به برخی موازی‌کاری‌های بین پزشکی‌قانونی و نظام پزشکی، و تأکید بر لزوم اصلاح برخی قوانین، گفت: نظرات متفاوت این دو سازمان راجع به برخی پرونده‌ها موجب بدبینی مردم نسبت به عملکرد نظام پزشکی شده و اثرات منفی در پی دارد.

دکتر باقر جعفری، رئیس نظام پزشکی طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن، درباره اصلاح برخی قوانین سازمان نظام پزشکی، اظهار داشت: برخی جزئیات قانون تشکیل نظام پزشکی از جمله موازی‌کاری سازمان‌هایی مثل پزشکی قانونی با آن، نیاز به اصلاح و بازنگری دارد.

وی با اشاره به اینکه نواقص در گذشته بسیار بود، اما اکنون وضعیت بهتر شده ولی باز هم برخی از قوانین موجود باید بازنگری و اصلاح شود، افزود: سازمان پزشکی قانونی یکی از نهادهایی است که با نظام پزشکی موازی‌کاری دارد؛ پرونده‌ها برای بررسی به پزشکی قانونی و یا نظام پزشکی ارسال می‌شود که نظرات متفاوت موجب بدبینی مردم نسبت به عملکرد نظام پزشکی می‌شود و این امر اثرات منفی در پی دارد.

رئیس نظام پزشکی طبس تصریح کرد: منافع بیمار و پزشک در یک راستا بوده و تضادی با هم ندارد، بنابراین بهتر است با اصلاح برخی از جزئیات، در راستای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر به بیماران و پزشکان تلاش شود.

وی بازگشت اختیار تعرفه‌گذاری به سازمان نظام پزشکی را از جمله قوانینی دانست که باید اجرایی شود و افزود: لازم است اختیار تعرفه‌گذاری بخش خصوصی مانند گذشته به این سازمان داده شود و برخی از تداخلات از جمله موازی‌کاری‌ها نیز از بین برود.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب