کد خبر: 22446
زمان انتشار: دوشنبه 29 شهريور 1395 ساعت 20:56
پروژه RFLDL
گلشن: پروژه‌ی RFLDL که تاکنون فقط در 2 نقطه از ایران به‌صورت پایلوت اجرا شده، در شهرستان طبس نیز اجرایی می‌شود؛ این پروژه با هدف جلوگیری از گسترش مناطق بیابانی با همکاری سازمان‌های جهانی فائو و جِف اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، پروژه RFLDL که از سال 1390 به‌صورت پایلوت فقط در 2 نقطه از کشور شامل حوزه آبخیر سه‌قلعه شهرستان سرایان در استان خراسان جنوبی و منطقه‌ای در استان کرمان اجرا شده است، به مدت 2 سال دیگر تمدید شده و در شهرستان طبس نیز اجرا می‌شود.

این پروژه با هدف جلوگیری از گسترش مناطق بیابانی و احیای اراضی جنگلی و تخریب یافته با تأکید بر اراضی تحت تأثیر فرسایش بادی و خاک‌های شور، به صورت مشترک با همکاری سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری ایران، سازمان تسهیلات جهانی زیست محیطی(جف)، و سازمان خوار و بار و کشاورزی ملل متحد(فائو) اجرا می‌شود.

حبیب‌الله شریفی، مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی، اجرای این پروژه را در راستای اقتصاد مقاومتی دانسته و گفته که تاکنون پروژه RFLDL در بیش از 100 هکتار از اراضی حوزه آبخیز سه‌قلعه شهرستان سرایان در خراسان جنوبی اجرایی شده، که هم‌اکنون با تمدید 2 ساله‌ی این پروژه، سعی داریم تا در شهرستان‌های طبس، فردوس و بشرویه نیز اجرایی شود.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب