کد خبر: 22455
زمان انتشار: شنبه 3 مهر 1395 ساعت 10:39
امامزاده علی دیهوک طبس
گلشن: روستای زیارتی و گردشگری «امامزاده علی» بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس، شهریور هر سال بر اساس یک سنت قدیمی، میزبان بیش از 40 هزار نفر زائر و گردشگر است، اما این روستا همچنان از نظر فضای اسکان و آب شرب با مشکلاتی مواجه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، «امامزاده علی» از روستاهای زیارتی و گردشگری بخش دیهوک از توابع شهرستان طبس است که در طول سال و به‌ویژه ایام تعطیلات، جمع زیادی از زائران و گردشگران نقاط مختلف کشور برای زیارت بقعه مبارک امامزاده زیدبن علی از نوادگان امام سجاد(ع) و استفاده از طبیعت بکر و آب و هوای مناسب به این روستا سفر می‌کنند.

این در حالی است که این روستا به لحاظ فضای اسکان و تأمین آب شرب با مشکلاتی مواجه است.

به گفته دهیار روستای امامزاده علی، شهریور هر سال بیش از 40 هزار زائر و گردشگر از نقاط مختلف کشور بر اساس یک سنت قدیمی، در قالب کاروان‌های زیارتی به این روستا سفر می‌کنند.

خادمی‌زاده با اشاره به امکانات رفاهی و اقامتی از جمله زائرسرا و سوئیت‌های اقامتی مناسب در این روستا، افزود: به دلیل کمبود فضای اسکان متناسب با جمعیت، بیشتر زائران در چادر اقامت می‌کنند.

وی همچنین به کمبود آب شرب در روستای امامزاده علی اشاره و اضافه کرد: در زمان حضور زائران و گردشگران در این روستا با همکاری آب و فاضلاب روستایی و دیگر ادارات و نهادها، آب آشامیدنی و بهداشتی روستا با تانکر از دیهوک و بشرویه تأمین می‌شود.

دهیار روستای امامزاده علی خاطرنشان کرد: بیشترین زائر و گردشگر این روستا مربوط به شهرستان بشرویه است؛ بیش از 150 سال است که زائران در نیمه دوم شهریور به‌صورت دسته‌جمعی به این روستا می‌آیند و مدت یک هفته تا 10 روز در این روستا اقامت دارند که در این مدت برنامه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و گردشگری در این روستا برگزار می‌شود.

روستای امامزاده علی طبس در 25 کیلومتری دیهوک و 105 کیلومتری طبس و 215 کیلومتری بیرجند قرار دارد و بقعه مبارک امامزاده زیدبن علی، غار دیو، کوه‌های سر به فلک کشیده، دره عظمتی، تنگل سیاه، غار کپنی و درخت چنار کهنسال از جاذبه‌های گردشگری و زیارتی این روستا است.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب