کد خبر: 22465
زمان انتشار: چهارشنبه 7 مهر 1395 ساعت 11:28
راه، جاده
گلشن: جاده‌ی طبس - دیهوک - بیرجند به دلیل ترافیک سنگین و عبور ناوگان ترانزیت کالا نیازمند احداث باند دوم است؛ عملیات احداث باند دوم جاده‌ی دیهوک - راور نیز از 12 سال پیش آغاز شده اما تاکنون فقط کمتر از 30 درصد از آن به بهره‌برداری رسیده است.

احمد آخوندی، رئیس اداره راه و شهرسازی دیهوک از توابع شهرستان طبس، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: باتوجه به ترافیک سنگین مسیر طبس - دیهوک - بیرجند، این محور نیاز به احداث باند دوم دارد که این طرح از خواسته‌های مردم منطقه و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی و ترانزیتی که از این مسیر عبور می‌کنند، است.

وی با اشاره به ترافیک سنگین جاده‌های دیهوک به دلیل عبور ناوگان بار ترانزیت کالا از بنادر جنوبی به مشهد و کشورهای آسیای میانه و همچنین از استان‌های مرکزی و غربی به مرز افغانستان، یادآور شد: عملیات احداث باند دوم جاده دیهوک - راور به طول 250 کیلومتر از سال 1383 آغاز شده اما تاکنون فقط حدود 75 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس اداره راه و شهرسازی دیهوک همچنین به عمر بیش از 20 ساله‌ی آسفالت جاده‌های اصلی و روستایی بخش دیهوک و تخریب رویه آسفالت برخی جاده‌ها اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال جاری، عملیات ماسه آسفالتی 6 کیلومتر از جاده دیهوک - طبس، 3 کیلومتر از جاده دیهوک - بیرجند، و 4 کیلومتر از جاده دیهوک فردوس اجرا شده است.

وی گفت: 1700 متر روکش لایه دوم آسفالت گرم بلوار ورودی شهر دیهوک و راه روستاهای اسماعیل‌آباد، عرب‌آباد و مرغوب به طول 12 کیلومتر اجرا شده که با توجه به نامطلوب بودن وضعیت برخی نقاط دیگر جاده‌های اصلی این بخش، در صورت تأمین اعتبار 35 کیلومتر دیگر نیز تا پایان سال بهسازی می‌شود.

آخوندی افزود: اجرای عملیات خط‌کشی 240 کیلومتر از جاده‌های بخش، نصب علائم، لکه‌گیری و شناسایی و رفع نقاط پرحادثه از دیگر اقدامات راهداری در بخش دیهوک است.

وی وی همچنین به کاهش حوادث جاده‌ای در این بخش اشاره و اضافه کرد: طی 4 ماه نخست امسال، حوادث و تلفات جاده‌ای بخش دیهوک نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیش از30 درصد کاهش یافته است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
متاسفانه در سالهاي اخير مصلحت منطقه فداي سياست بازي مديران بيرجندي و زاهداني استان يزد شد كه بجاي دوبانده كردن جاده مهم يزد طبس و طبس بيرجند تمام اعتبارات را صرف ساخت راه يزد بهاباد بيرجند كردند كه كلا طبس را از مسير مي اندازد و عاقبت خوبي براي طبس و طبسي ها و كل مردم منطقه نخواهد داشت.
گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن