کد خبر: 22486
زمان انتشار: دوشنبه 12 مهر 1395 ساعت 21:27
گردهمایی پیشکسوتان بسیجی طبس برگزار شد؛
«عزت‌مداری» اصل اساسی سیاست خارجی/ +عکس
دیپلماسی، تجارت، مذاکره، کره زمین، پرچم ایران
گلشن: یکی از پیشکسوتان عرصه‌ی جهاد و شهادت طی همایشی در طبس گفت: جهاد کبیر در سیاست خارجی با تأسی به قیام امام حسین(ع) و متأثر از جریان کربلاست که مقاومت یکی از بزرگ‌ترین آموزه‌های آن است؛ اصل اساسی در سیاست خارجی نظام اسلامی اصل عزت‌مداری بر اساس اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، سرهنگ ابوالقاسم احمدی، از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت و فرمانده اسبق ناحیه مقاومت بسیج طبس در گردهمایی قشر بسیج پیشکسوتان ناحیه مقاومت بسیج طبس اظهار داشت: جهاد مهم در زمان ما مبارزات علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است که خداوند متعال در قرآن کریم از آن به عنوان جهاد کبیر تعبیر کرده و مقام معظم رهبری آن را ایستادگی، مقاومت، و اطاعت نکردن از دشمن در میدان‌های سیاست، اقتصاد، فرهنگ، و هنر می‌دانند.

وی بیان کرد: جهاد کبیر در سیاست خارجی به معنی مسدود کردن راه هر نوع نفوذ و سلطه کفار و غیرمسلمانان بر جوامع اسلامی در حوزه‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی، فرهنگی و... براساس قاعده نفی سبیل است؛ جهاد کبیر در سیاست خارجی با تأسی به قیام امام حسین(ع) و متأثر از جریان کربلاست که مقاومت یکی از بزرگ‌ترین آموزه‌های آن است.

احمدی افزود: جهاد کبیر اقتصادی یعنی اقتصاد مبتنی بر تبعیت نکردن از دشمن و سازمان‌های بین‌المللی تحت سلطه آنان؛ یعنی اقتصادی که بر پایه منافع ملی و توسعه و رفاه مردم طراحی شود، نه بر اساس خواست مستکبران و استعمارگران.

وی یادآور شد: جهاد کبیر اقتصادی یعنی طراحی و تدوین الگوی مناسب اقتصادی بر اساس اقتصاد اسلامی بدون تأثیرپذیری از سیاست‌های اقتصاد غیراسلامی و بدون باج دادن به دشمن که نمود بارز آن در اقتصاد مقاومتی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، متجلی است.

احمدی خاطرنشان کرد: اصل اساسی در سیاست خارجی نظام اسلامی اصل عزت‌مداری بر اساس اسلام است که پیامبر اسلام(ص) نیز در این زمینه فرموده‌اند: «اسلام همیشه بر دیگر مکاتب و ملل برتری دارد و هیچ چیز بر اسلام برتری ندارد»؛ طبق این صحبت پیامبر(ص)، سلطه کفار و دشمنان بر جوامع اسلامی باید در همه حوزه‌های مختلف مسدود شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج طبس نیز در ابتدای این همایش از پیشکسوتان و بازنشستگان خواست تا با حضور در پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت بسیج، تجربیات ارزشمند خود در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را در اختیار بسیجیان قرار داده و موجب دلگرمی شوند.

سرهنگ رمضانعلی فرحبخش‌ثانی همچنین از رزمندگان، آزادگان و جانبازان خواست تا خاطرات خود را برای استفاده آیندگان مکتوب و آن را برای نسل جوان بازگو کنند.

گردهمایی پیشکسوتان بسیجی طبس

گردهمایی پیشکسوتان بسیجی طبس

گردهمایی پیشکسوتان بسیجی طبس

گردهمایی پیشکسوتان بسیجی طبس

گردهمایی پیشکسوتان بسیجی طبس

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب