کد خبر: 22507
زمان انتشار: يكشنبه 25 مهر 1395 ساعت 08:30
هوا، چهار فصل، درخت، آب و هوا
گلشن: ماه مهر در برخی مناطق طبس تداعی‌گر 3 فصل سال است؛ این روزها طبیعت طبس مناظر زیبایی دارد، از شکوفه دادن برخی درختان تا برداشت خرما و حتی زرد شدن برگ درختان و خزان زودرس؛ به عبارتی بهار، تابستان و پاییز همزمان جلوه دارد؛ علت این پدیده، شرایط اقلیمی و آب و هوای متنوع این شهرستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، ماه مهر در برخی مناطق شهرستان طبس تداعی‌گر بهار، تابستان و پاییز است، پدیده‌ای که شاید در کمتر نقطه‌ای از کشور مشاهده شود.

مدتی است در برخی روستاهای طبس، شکوفه دادن درختان سیب، گلابی، به، انار و... توجه هر رهگذری را به خود جلب می‌کند، این در حالی است که در برخی مناطق طبس باتوجه به گستردگی و وسعت شهرستان و تفاوت‌های آب و هوایی، دمای هوا به بیش از 40 درجه می‌رسد و زمان خرماپزان و برداشت خرماست.

این روزها طبیعت طبس مناظر زیبایی دارد؛ از شکوفه دادن درختان، برداشت خرما، انجیر، انگور و... تا زرد شدن برگ درختان و خزان زودرس؛ به عبارتی بهار، تابستان و پاییز همزمان جلوه دارد؛ علت این پدیده تغییرات دما و شرایط اقلیمی منطقه است.

جالب است بدانید که یک درخت سیب در باغچه منزل مسکونی یکی از اهالی شهر دیهوک طبس چهار فصل سال شکوفه می‌دهد.

شهرستان طبس با بیش از 55 هزار کیلومتر مربع مساحت بزرگترین شهرستان کشور است و این وسعت باعث شده در نقاط مختلف این شهرستان شرایط آب و هوایی مختلف و همچنین محصولات باغی و کشاورزی متنوعی وجود داشته باشد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب