کد خبر: 22513
زمان انتشار: چهارشنبه 28 مهر 1395 ساعت 13:22
پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور
گلشن: رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور، شهرستان طبس را در حال خروج از محرومیت ارزیابی کرد؛ 50 فقره سهمیه‌ی جهیزیه برای نوعروسان نیازمند، 65 واحد مسکونی برای مددجویان فاقد مسکن، افزایش سهمیه‌ی وام‌های خوداشتغالی، و کربلایی کردن کارکنان کمیته امداد طبس از برکات سفر «فتاح» به طبس بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور که به طبس سفر کرده است، در جلسه شورای عمومی کمیته امداد این شهرستان، با بیان اینکه شهرستان طبس در حال خروج از محرومیت است، اظهار داشت: گرچه 10 درصد از جمعیت طبس تحت پوشش کمیته امداد هستند و این میزان بیش از نرمال کشوری که 6 درصد است، می‌باشد؛ اما طبس در حال خروج از محرومیت است و خانواده‌های تحت پوشش نیز باید با همت مردم و کمیته امداد، خودکفا شده و از تحت پوشش خارج شوند.

وی خاطرنشان کرد: کمک‌های کمیته امداد باید بیشتر به سمت موارد موردی سوق داده شود و طبق دستور رهبری باید به سمتی حرکت کنیم که دیگر مددجویی در کشور نداشته باشیم.

رئیس کمیته امداد کشور بیان کرد: در سفر به طبس، 50 فقره سهمیه جهیزیه به این شهرستان ارائه می‌شود؛ 65 واحد مسکونی تحویل مددجویان طبسی می‌شود؛ برای تقویت وام‌های اشتغال‌زایی سهمیه‌ای به طبس اختصاص می‌یابد؛ و آن دسته از کارکنان کمیته امداد که به کربلا نرفته‌اند، به این سفر معنوی اعزام خواهند شد.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم مهاجریان‌مقدم، امام جمعه طبس نیز طی سخنانی در این جلسه خواستار تأسیس صندوق قرض‌الحسنه، احداث زائرسرا باتوجه به وجود آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع)، و کمک برای تأمین کولر گازی برای نیازمندان باتوجه به کم‌آبی طبس شد.

محمدرضا امیرحسنخانی، نماینده مردم طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس هم ضمن گلایه از کم‌توجهی نسبت به بخش‌های دستگردان و دیهوک شهرستان طبس، افزود: تداوم خشکسالی‌ها، مشکلات مردم طبس را مضاعف کرده و اشتغال‌زایی می‌تواند بسیاری از مشکلات این شهرستان را برطرف کند.

علیرضا خلیلی، سرپرست معاونت فنی و برنامه‌ریزی فرمانداری ویژه طبس نیز خواستار رفع موانع احداث واحدهای مسکونی کمیته امداد در شهرک زیباشهر طبس شد.

فاطمه سادات حجتیان

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
من نمیدونم اعزام کارکنان کمیته امداد به کربلا از چه محلی تامین مالی میشه؟ بهتره رییس کمیته امداد بگن این پول از کمکهای مردمی تامین میشه یا نه؟