کد خبر: 22531
زمان انتشار: يكشنبه 9 آبان 1395 ساعت 09:46
زعفران
گلشن: علی‌رغم خشکسالی‌های متوالی اما امسال بیش از یک و نیم تن زعفران خشک در شهرستان طبس تولید می‌شود؛ کار برداشت زعفران در طبس از نیمه‌ی دوم آبان آغاز می‌شود و تا اواخر آذر ادامه می‌یابد.

داود بخشایی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: کار برداشت زعفران از سطح 404 هکتار زمین‌های زیرکشت این محصول در شهرستان طبس از نیمه دوم آبان آغاز می‌شود و تا اواخر آذر ادامه می‌یابد.

وی بیان کرد: علی‌رغم خشکسالی‌های متوالی اما پیش‌بینی می‌شود امسال حدود 1560 کیلوگرم زعفران خشک در شهرستان طبس استحصال شود.

معاون رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی و مدیر جهاد کشاورزی طبس یادآور شد: با توجه به وسعت شهرستان طبس و تنوع شرایط آب و هوایی، زمان برداشت این محصول در نقاط مختلف شهرستان متفاوت بوده و بیشترین سطح کشت این محصول در بخش‌های دستگردان و دیهوک است.

وی خاطرنشان کرد: در راستای ارتقای سطح آگاهی زعفران‌کاران شهرستان طبس و افزایش کیفی این محصول، 6 کلاس آموزشی درباره اصول صحیح کاشت، آشنایی با بیماری‌ها و آفات زعفران و فرآوری بهداشتی آن برگزار شد.

بخشایی افزود: خدمات ارائه شده به زعفران‌کاران طبسی شامل مشاوره کارشناسی، تأمین نهاده‌های کشاورزی از قبیل کود و سم، خرید یک دستگاه کلتیواتور باغی برای رندش کردن مزارع زعفران بخش دیهوک، توزیع 432 کیلوگرم کود دلفارد، سولو پتاس و اسید هیومیک به‌منظور تغذیه مزارع زعفران در سطح 10 هکتار است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
باسلام. از نظر شما آیا عددی که داده شده میتواند واقعیت داشته باشه؟! 1/5 تن زعفران خشک!