کد خبر: 22540
زمان انتشار: جمعه 14 آبان 1395 ساعت 09:07
به‌همراه تحفه‌های اهدایی؛
طبسی‌ها دل‌هاشان را راهی کاظمین می‌کنند
کاظمین
گلشن: مردم دل‌داده‌ی طبس که قرار است اربعین امسال در کاظمین عراق موکب بزنند، همراه تحفه‌های اهدایی خود، دل‌هاشان را نیز راهی کاظمین کرده و کاروان کمک‌ها را یکشنبه شب با اشک چشم بدرقه می‌کنند؛ شنبه ظهر آخرین فرصت اهدای کمک برای راه‌اندازی این موکب است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، کاروان کمک‌های مردمی برای راه‌اندازی موکب طبسی‌ها در ایام اربعین در شهر کاظمین کشور عراق، روز یکشنبه 16 آبان اعزام می‌شود.

مراسم بدرقه این کاروان، پس از اقامه نماز مغرب و عشاء، در محل پارکینگ شماره 2 آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) برگزار می‌شود.

ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان طبس از همشهریان دعوت کرده تا برای ارج نهادن به مقام والای ائمه‌اطهار و بدرقه خادمان حسینی در این مراسم شرکت کنند.

مردم طبس حداکثر تا ظهر شنبه 15 آبان فرصت دارند تا کمک‌های نقدی و کالایی خود برای راه‌اندازی این موکب را اهدا کنند و پس از آن، کمک‌های برای راه‌اندازی موکب اربعین در سال آینده استفاده خواهد شد.

مهمترین اقلام مورد نیاز برای برپایی این موکب شامل وجه نقد، برنج، قند، چای، حبوبات، شکر، روغن، آب معدنی، سویا، ماکارونی، فلفل، زردچوبه، دارچین، سبزی خشک خورشتی، آبلیمو، رب گوجه‌فرنگی، پتو، ظروف یک بار مصرف، قاشق و چنگال، چادر گروهی، چادر هیأتی، کپسول گاز 11 و 50 کیلوگرمی، گاری حمل غذا، پارچه سیاه و سبز، انواع پرچم، کیسه خواب، پارچ آب، دیگ روحی و اجاق گاز است.

اهدای اقلام غیرمصرفی می‌تواند به‌صورت امانی باشد که در این صورت، اقلام پس از پایان برپایی موکب و بازگشت به کشور، تحویل صاحبان آن خواهد شد؛ کمک‌های نقدی و کالایی مردم در محل ضلع شمالی میدان امام خمینی (بازار مسگرها) جمع‌آوری می‌شود.

همچنین وجوه نقد از طریق شماره کارت 8592101173631413 (بانک سپه) و 34258027560032 (بانک انصار) به‌نام ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان طبس، قابل واریز است.

مردم شهرستان طبس همزمان با اربعین حسینی، در شهر کاظمین کشور عراق، موکب راه‌اندازی می‌کنند؛ در این موکب که فعالیت آن با همکاری 45 نفر از 5 روز مانده به اربعین آغاز شده و به مدت 10 روز ادامه می‌یابد، روزانه 4 هزار پرس ناهار و شام تقدیم زائران شده و هر شب هزار نفر زائر نیز اسکان داده می‌شوند؛ علاوه بر این برای پذیرایی صبحانه زائران نیز تدارک دیده شده است.

موکب مردم طبس در ایام اربعین در محل باب‌المراد کاظمین مستقر خواهد شد و انتخاب کاظمین به دلیل وجود بارگاه منور حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) در طبس و بارگاه پدر ایشان حضرت امام موسی کاظم(ع) در کاظمین و قرابت پدر و فرزند است؛ علاوه بر این کاظمین شهری غریب و بسیار محروم است و در ایام اربعین محل مناسب و کافی برای اسکان زائران ندارد، به‌طوری که حتی بسیاری از زوار شب‌ها ناچار به خوابیدن در کف خیابان هستند؛ از نظر تغذیه‌ای نیز شرایط طوری است که حتی اهدای نان گرم هم برای زائران راضی‌کننده است و در مجموع در این شهر نیاز بیشتری به راه‌اندازی موکب وجود دارد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن