کد خبر: 22548
زمان انتشار: شنبه 22 آبان 1395 ساعت 08:10
مواد غذایی
گلشن: واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان طبس طی 6 ماه نخست امسال 53 پرونده‌ی تخلف بهداشتی را به مراجع قضایی فرستاده، 531 کیلوگرم مواد غذایی فاسد را کشف و معدوم و یک واحد غیربهداشتی را هم پلمپ و تعطیل کرده است؛ همچنین طی این مدت به 137 شکایت مردمی رسیدگی و 47 مورد اقلام فاقد مجوز نیز از واحدهای آرایشی و بهداشتی کشف شده است.

سیدحمید متولیان‌سجادی سرپرست مرکز بهداشت شهرستان طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن به ارائه گزارش عملکرد واحد بهداشت محیط این مرکز پرداخت و اظهار داشت: این واحد طی 6 ماه نخست امسال 2946 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی شهرستان طبس انجام داده که طی آن 96 مورد نمونه‌برداری و آزمایش مواد غذایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: در نتیجه طی این مدت 53 مورد از پرونده‌های تخلفات بهداشتی به مراجع قضایی ارسال، 531 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، کشف و معدوم، و یک واحد غیربهداشتی پلمپ و تعطیل شده است.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان طبس بیان کرد: همچنین طی این مدت 137 مورد شکایت شفاهی و کتبی

دریافت و مورد رسیدگی قرار گرفته و 765 مورد نمونه‌برداری و آزمایش باکتریولوژیک و شیمیایی آب آشامیدنی نیز انجام شده است.

وی درباره عملکرد واحد نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی نیز گفت: طی 6 ماه ابتدایی سال جاری در 84 بازدید که از واحدهای تولیدی و 40 بازدید که از واحدهای آرایشی و بهداشتی شهرستان طبس صورت گرفته، 47 مورد اقلام فاقد مجوز کشف شده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن