کد خبر: 22570
زمان انتشار: پنجشنبه 2 دى 1395 ساعت 08:01
هواپیما، پرواز، فرودگاه
گلشن: با نصب تجهیزات پیشرفته‌ی جدید در فرودگاه طبس، کیفیت ارتباطات صوتی و مکالمه‌ی خلبان پروازهای عبوری خارجی و داخلی و پروازهای محلی با مرکز کنترل فضای کشور افزایش یافت و امکان اختلال و نویزهای محیطی به حداقل ممکن رسید.

سید علی‌اکبر سیدی، سرپرست جدید فرودگاه طبس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: به‌منظور افزایش کیفیت ارتباطات کلامی، فیلترهای جدید کاترین در سایت RCAG فرودگاه طبس نصب شد که با نصب و جایگزینی فیلترهای نوین، مشکل احتمالی ایجاد اختلال و نویزهای محیطی برای پروازهای عبوری خارجی و داخلی و پروازهای محلی فرودگاه طبس به حداقل رسید.

وی با بیان اینکه با این کار، گامی مؤثر در راستای افزایش ایمنی و سلامت پروازهای عبوری فضای کشور و منطقه طبس برداشته شد، افزود: این عملیات به همت متخصصان اداره‌کل ارتباطات و ناوبری و مهندسین واحد الکترونیک فرودگاه طبس انجام شد.

سرپرست فرودگاه طبس بیان کرد: سایت RCAG فرودگاه طبس با دارا بودن تجهیزات متعدد کمک‌ناوبری و نظارتی، نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباطات کلامی بین خلبان پروازهای عبوری از آسمان کویر مرکزی ایران با مرکز کنترل و همچنین ناوبری فضای کشور ایفا می‌کند.

یکی از معضلات و عوامل گریبان‌گیر در شریان ارتباطات کلامی میان پروازها و مراکز کنترل، وجود اختلال و نویزهای محیطی است؛ وظیفه سایت RCAG برقراری ارتباط کلامی بین خلبان پروازهای عبوری و محلی با مرکز کنترل فضای کشور است؛ فیلترهای جدید عملاً امکان نویز محیطی را به حداقل رسانده و اختلال در مکالمه خلبان و مرکز کنترل را کاهش می‌دهد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن