کد خبر: 22574
زمان انتشار: يكشنبه 5 دى 1395 ساعت 10:47
محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران
گلشن: وزیر صنعت در جریان سفرش به طبس، خبرهای خوشی داد؛ از پرداخت 2 درصد فروش محصولات معدنی طبس برای آبادانی این شهرستان و رفع مشکل پرداخت تسهیلات کارخانه‌ی کک‌سازی طبس گرفته؛ تا کمک به راه‌اندازی صنایع جوار معدنی زغال‌سنگ در طبس از جمله تولید پی‌وی‌سی، پیگیری برای راه‌اندازی پژوهشکده زغال‌سنگ طبس و پیگیری برای برگشت معادن به دولت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران در جلسه تخصصی بررسی مسائل صنعتی و معدنی طبس که باحضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی دیگر از مسئولان در محل فرمانداری ویژه طبس برگزار شد، درباره سهم 2 درصد طبس از محل فروش محصولات معدنی این شهرستان اظهار داشت: براساس دستور امام خمینی(ره) باید 2 درصد از فروش محصولات زیرزمینی و معدنی هر منطقه‌ای برای آبادانی همان منطقه هزینه شود که وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موافق پرداخت این سهم به شهرستان طبس است و واحدهای مرتبط در حوزه معدنی باید این موضوع را هر چه سریع‌تر عملیاتی کنند.

وی بیان کرد: ایجاد صنایع جوار معدنی زغال‌سنگ نیازمند مطالعه و بررسی بیشتر است؛ از محصولات معدنی به‌ویژه کک می‌توان برای تولید پی‌وی‌سی استفاده کرد که شرکت تاپیکو در این زمینه با حمایت وزارت صنایع وارد عمل می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای توسعه و تجهیز معادن زغالسنگ هیچ اعتبار دولتی وجود ندارد و هزینه‌های صرف شده در معادن حاصل از درآمد خود معادن است.

وی یادآور شد: برخی معادن زغال‌سنگ طبس براساس یک تصمیم اشتباه به بخش خصوصی واگذار شده است که به‌زودی معادن به دولت و سازمان ایمیدرو برگشت داده می‌شود تا درآمد معادن در راستای توسعه و تجهیز فازهای جدید معدنی استفاده شود.

نعمت‌زاده از پیگیری برای راه‌اندازی پژوهشکده زغال‌سنگ طبس خبر داد و افزود: مشکل پرداخت تسهیلات کارخانه در حال احداث کک‌سازی طبس هم در حال رفع است و به‌زودی این تسهیلات از سوی بانک عامل پرداخت می‌شود.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
چرا دستور امام ره از 35 سال قبل تاکنون عمل نشده است؟ همینطور مسئولین پیرو ولایت هستند؟
گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن