کد خبر: 22575
زمان انتشار: چهارشنبه 8 دى 1395 ساعت 08:32
سیب، سلامتی، درمان
گلشن: مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی از راه‌اندازی پلی‌کلینیک تأمین اجتماعی شهرستان طبس تا اوایل سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی، فرزاد فیروزی، مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئولان سازمان تأمین اجتماعی توجه ویژه‌ای برای ارائه خدمات به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در استان دارند، اظهار داشت: پلی‌کلینیک تأمین اجتماعی شهرستان طبس که هم‌اکنون در حال احداث است، تا اوایل سال آینده راه‌اندازی می‌شود.

وی یادآور شد: در گذشته اتفاقاتی افتاده که هزینه‌ها و مشکلات بخش درمان سازمان تأمین اجتماعی را افزایش داده است؛ رشد ٢٨٠ درصدی تعرفه‌های درمان به همراه ایجاد تبصره‌هایی در کتاب تعرفه‌ها، موجب افزایش ٥ برابری هزینه‌های درمان شده؛ از طرفی افزایش متوسط سن بیمه‌شدگان، کاهش ورودی جمعیت جوان به صندوق‌های بیمه‌ای، کاهش اشتغال و رکود کارگاه‌ها نیز مزید بر علت شده است.

فیروزی ادامه داد: سهولت دسترسی به خدمات درمانی، افزایش آگاهی نسبت به مسائل پزشکی نیز از دیگر عوامل افزایش تقاضا برای خدمات درمانی و در نتیجه افزایش هزینه‌های درمانی است؛ علاوه بر این ایمنی کارگاه‌ها و حوادث شغل، افزایش زاد و ولد، مشکلات مربوط به آموزش پزشکی و عدم وجود دستورالعمل‌های مشخص و مدون برای درمان بیماران از دیگر عواملی است که موجب هدر رفتن منابع می‌شوند.

وی بیان کرد: سیاست‌گذاری کلان در نظام سلامت و درمان کشور باید از نگاه یک سویه و یک جانبه به یک دیدگاه سیستمی و همه‌جانبه تغییر یابد و در طرح تحول سلامت به تمامی شرکای اجتماعی این عرصه توجه شود و همه مسائل مربوط به بخش‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و به‌ویژه بخش نظارت مورد توجه قرار گیرد.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب