کد خبر: 22584
زمان انتشار: چهارشنبه 22 دى 1395 ساعت 08:20
طبس برای دهه‌ی فجر تدارک می‌بیند؛
فجر امسالِ طبس برای همه
دهه فجر انقلاب اسلامی
گلشن: فرماندار ویژه‌ی طبس در جلسه‌ی ستاد بزرگداشت دهه فجر این شهرستان، ضمن تأکید بر لزوم پرهیز از اجرای برنامه‌های کلیشه‌ای و غیرمردمی در دهه‌ی فجر، گفت: هر ایرانی آزاده‌ای از هر حزب و جناحی، بر اهمیت دهه‌ی فجر اذعان دارد؛ مسئولان باید کاملاً فراجناحی عمل کرده و بدانند که این مراسم متعلق به شخص یا گروه خاصی نیست و اقشار مختلف مردم در آن دعوت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، جلسه ستاد بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر شهرستان طبس با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و جمعی دیگر از مسئولان ادارات دولتی این شهرستان در محل ساختمان فرمانداری ویژه طبس برگزار شد.

در این جلسه در راستای برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های دهه فجر در شهرستان طبس، 21 کمیته شامل ایثارگران، امنیت و انتظامی، روستایی و عشایری، کارگری، حمل و نقل، کودک و نوجوان، زنان و خانواده، فرهنگی و هنری، دانشجویی، فضاسازی، همیاری و تشکل‌های مردمی، مساجد، اصناف، ورزش، بسیج، قرآن و عترت، فرهنگیان و دانش‌آموزی، پشتیبانی و نظارت، فنی و عمرانی، ارتباطات و رسانه؛ انجمن‌ها و هیأت‌های مذهبی و کانون‌های اسلامی، تشکیل شد.

همچنین در این جلسه حجت‌الاسلام حسن آزاد رئیس اداره تبلیغات اسلامی طبس، به‌عنوان رئیس ستاد گرامیداشت دهه فجر در این شهرستان منصوب شد.

سخنران اصلی مراسم راهپیمایی 22 بهمن در طبس فعلاً مشخص نشده اما تلاش می‌شود از مسئولان کشوری و یا حداقل استانی برای این منظور استفاده شود.

در هر یک از بخش‌های مرکزی، دستگردان و دیهوک شهرستان طبس نیز ستادها و کمیته‌های جداگانه‌ای در راستای گرامیداشت دهه فجر تشکیل شده است.

در این جلسه اعلام شد که از 5 تا 12 بهمن نیز به‌عنوان هفته استقبال از دهه فجر، برنامه‌هایی در شهرستان طبس اجرا می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان طبس طی سخنانی در این جلسه، بر مردمی بودن برنامه‌های دهه فجر تأکید کرد و گفت: برخی از مناسبت‌ها وجود دارد که تمامی گروه‌ها، اقشار و احزاب درباره آن اتفاق نظر دارند، که ایام‌الله دهه فجر و 22 بهمن، 13 آبان، روز قدس و... از آن جمله است.

سیدمهدی طلایی‌مقدم ادامه داد: هر ایرانی آزاده‌ای، از هر حزب و جناحی و با هر دیدگاه سیاسی که باشد، بر اهمیت دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اذعان دارد و عدم حضور برخی افراد در برنامه‌های دهه فجر در بعضی شرایط را نمی‌توان به معنای قبول نداشتن نظام و انقلاب از سوی آنان تلقی کرد.

وی سلیقه‌ای عمل کردن و رفتار نادرست در برنامه‌های این دهه را موجب ایجاد مشکل دانست و تصریح کرد: مسئولان و گروه‌ها باید کاملاً فراجناحی عمل کرده و بدانند این مراسم متعلق به شخص یا گروه خاصی نیست و همه‌ی اقشار و نهادها در آن دعوت هستند.

فرماندار ویژه طبس بر مردمی برگزار کردن برنامه‌های دهه فجر و خارج کردن آن از حالت کلیشه‌ای و اداری تأکید کرد و گفت: می‌توان با اعتماد به دانش‌آموزان و مردم و استفاده‌ی بهینه از این نیروی عظیم، در هر چه بهتر برگزار کردن دهه فجر کوشید.

وی همچنین انتقال تجربیات انقلاب به نسل امروز و یادآوری چگونگی به ثمر رسیدن نهال انقلاب را ضروری دانست.

طلایی‌مقدم با تأثیر زمین‌لرزه سال 1357 طبس در پیروزی انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: زمین‌لرزه مخرب طبس در شهریور 1357 از جهات مختلف موجب شتاب بخشیدن به موتور انقلاب شد که باید این موضوع نیز در برنامه‌های دهه فجر در این شهرستان مورد توجه قرار گرفته و تبیین شود.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب