کد خبر: 22588
زمان انتشار: دوشنبه 11 بهمن 1395 ساعت 07:33
جعل اسکناس
گلشن: یک باند که اقدام به چاپ و توزیع اسکناس و چک‌پول تقلبی در شهرستان طبس کرده‌اند، شناسایی و دستگیر شدند؛ در بازرسی از مخفیگاه یکی از اعضای این باند، 62 قطعه چك‌پول جعلی، 35 قطعه ارز تقلبی و آلات و ادوات چاپ اسكناس كشف شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، خبرگزاری میزان نزدیک به قوه قضائیه به نقل از سرهنگ مجید شجاع فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی از شناسايی و دستگيری توزيع‌كننده چك پول‌های جعلی در شهرستان طبس خبر داد.

وی بیان کرد: با دریافت خبری مبنی بر خرید با اسكناس جعلی در شهرستان طبس، بلافاصله بررسی موضوع در دستور كار مأموران قرار گرفت که در نهایت متهم هنگام خرید از چند فروشگاه مواد غذایی كه با ارائه اسكناس‌های تقلبی از شهروندان کلاهبرداری می‌كرد با اقدامات فنی و پلیسی شناسایی و دستگیر شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی، مخفیگاه متهم مورد بازرسی قرار گرفت كه 62 قطعه چك پول و 35 قطعه ارز تقلبی به مبلغ 7 میلیون تومان و همچنین آلات و ادوات چاپ اسكناس از محل كشف شد.

وی اظهار داشت: در ادامه تحقیقات، متهم به چاپ اسكناس و پخش آن با همدستی دو نفر دیگر اعتراف كرد كه آنان نیز با تحقیقات پلیسی دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و سپس روانه زندان شدند.

سردار شجاع به شهروندان توصیه كرد تا با هوشیاری و مشاهده موارد مشابه و یا هر نوع عمل مجرمانه، سریعاً موضوع را از طریق تلفن 110 با پلیس در میان بگذارند.

سرهنگ محسن جلالیان فرمانده انتظامی شهرستان طبس نیز در این باره گفت: متهم در ابتدا منکر عمل مجرمانه خود بود که با دستور مقام قضایی محل سکونت وی بازرسی و انواع اسکناس تقلبی، چک پول، ارز و تجهیزات جعل اوراق بهادار از محل کشف شد و متهم در ادامه بازجویی‌های پلیس به همکاری با دو نفر از هم‌دستانش اعتراف کرد که با اقدام به موقع پلیس همه اعضای این باند دستگیر و به مقام قضایی معرفی شدند.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن