کد خبر: 22624
زمان انتشار: يكشنبه 15 اسفند 1395 ساعت 13:33
پیام بخشی طوسی، شهردار طبس
گلشن: شهردار طبس در پاسخ به سؤالات خبرنگار گلشن، ماجرای استیضاح خود را شرح داد، احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات شورای شهر طبس را رد کرد، و درباره‌ی چندوچون وضعیت پرداخت حقوق کارگران و میزان طلب‌ها و بدهی‌های شهرداری توضیح داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، پیام بخشی طوسی شهردار طبس در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان طبس، در پاسخ به این سؤال خبرنگار گلشن که «ماجرای استیضاح شهردار طبس تا چه حد جدی و علت آن چه بود؟»، اظهار داشت: پرسش از شهردار، یکی از وظایف و اختیارات شورای اسلامی شهر است و هر یک از اعضای شورا می‌توانند در صورت تمایل از شهردار طرح سؤال کنند.

وی ادامه داد: استیضاح شهردار نیازمند چند گام اولیه است؛ ابتدا اعضای شورا سؤالات خود را از شهردار می‌پرسند که چنانچه قانع نشوند، پرسش‌ها را به‌صورت مکتوب تکرار می‌کنند، و این طرح سؤال می‌تواند تا چند مرحله تکرار شود.

شهردار طبس با اشاره به اینکه این موضوع در طبس تا پرسش مکتوب مرحله اول پیش رفت، بیان کرد: البته اعضای شورای شهر قبول ندارند که این پرسش‌ها در راستای طرح استیضاح شهردار بوده است.

وی در تشریح ماجرا گفت: اعضای شورای اسلامی شهر طبس از من به‌صورت مکتوب برای حضور در جلسه شورا دعوت کردند تا به سؤالات شفاهی آنان پاسخ دهم؛ هر یک از اعضای شورا، سؤالات متعددی را مطرح کردند و من سؤالات را یادداشت کردم که حدود 3 صفحه شد و به دلیل طولانی شدن جلسه و تعداد زیاد سؤالات، فرصتی برای پاسخ باقی نماند؛ 2 روز بعد همان سؤالات را به‌صورت مکتوب برای من فرستادند و خواستند که طی 48 ساعت پاسخ دهم و من کتباً گفتم که طی مهلت قانونی 10 روزه پاسخ خواهم داد.

وی اضافه کرد: پاسخ سؤالات را طی مهلت قانونی به‌صورت مکتوب آماده کرده و تحویل شورا دادم؛ در جلسه بعد شورا که حاضر شدم مشخص شد که اعضای شورا از پاسخ من قانع شده‌اند و طرح استیضاح به‌طور کلی منتفی شد.

بخشی‌طوسی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار گلشن درباره قصد کاندیداتوری در انتخابات شورای اسلامی شهر طبس اظهار داشت: قصد کاندیداتوری در انتخابات را نداشته و ندارم و اگه چنین قصدی داشتم باید تاکنون استعفا می‌دادم.

خبرنگار گلشن همچنین درباره‌ی وضعیت پرداخت حقوق کارگران پیمانکاری شهرداری طبس و میزان طلب‌ها و بدهی‌های شهرداری سؤال پرسید که شهردار طبس خاطرنشان کرد: شهرداری طبس دارای 4 شرکت پیمانکاری است که حقوق مربوط به کارگران تمامی 160 کارگر این شرکت‌ها تا دی 1395 و همچنین عیدی 1396 آن‌ها پرداخت شده؛ ضمن اینکه حقوق مربوط به ماه بهمن کارگران یکی از این شرکت‌ها نیز پرداخت شده است.

وی یادآور شد: بودجه امسال شهرداری طبس 14 میلیارد تومان بوده که صد درصد آن محقق شده است؛ این شهرداری در حال حاضر حدود 13 میلیارد تومان از ادارات دولتی طبس طلبکار است و پیش‌بینی می‌شود که حدود 8 میلیارد تومان دیگر به این مبلغ افزوده شود که اسناد آن در دست بررسی است.

بخشی‌طوسی اضافه کرد: شهرداری طبس طی سال جاری 13 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه کرده که از این مبلغ، 4 میلیارد و 500 میلیون تومان مربوط به پرداخت دیون گذشته بوده است؛ در حال حاضر این شهرداری حدود 5 میلیارد تومان بدهی دارد که این مبلغ تا 2 سال پیش بالغ بر 7 میلیارد تومان بوده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن