کد خبر: 22625
زمان انتشار: دوشنبه 16 اسفند 1395 ساعت 09:33
بازسازی رواق های هسته مرکزی شهر طبس
گلشن: فاز نخست بازسازی رواق‌های هسته‌ی مرکزی شهر طبس تا پایان هفته‌ی جاری با 80 درصد پیشرفت متوقف می‌شود تا کسبه بتوانند بدون مزاحمت به فعالیت در بازار عید بپردازند؛ بازسازی طرح داخلی میدان اصلی طبس هم تا پایان هفته تکمیل می‌شود؛ این 2 پروژه 2 میلیارد تومان هزینه دارد که قرار است برای تأمین بخشی از آن از هر یک از کسبه‌ی اطراف، 6 میلیون تومان دریافت شود.

پیام بخشی‌طوسی شهردار طبس در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن درباره جزئیات و میزان پیشرفت پروژه بهسازی میدان مرکزی شهر طبس، اظهار داشت: عملیات اجرایی فاز نخست بازسازی رواق‌های هسته مرکزی شهر که از دی امسال آغاز شده تا پایان هفته جاری با 80 درصد پیشرفت فیزیکی متوقف می‌شود تا اصناف و کسبه بتوانند بدون مزاحمت به فعالیت در بازار عید بپردازند.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی بازسازی طرح داخلی میدان امام خمینی(ره) نیز که به‌طور همزمان آغاز شده، تا پایان هفته جاری تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار طبس بیان کرد: این 2 پروژه در مجموع حدود 2 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت که تاکنون حدود یک میلیارد تومان هزینه و از این میزان حدود 600 میلیون تومان پرداخت شده است.

وی افزود: برابر توافق انجام شده با واحدهای صنفی، قرار است بخشی از این هزینه را کسبه پرداخت کنند که مبلغ آن برای هر واحد صنفی براساس طول دهنه مغازه تا حدودی متفاوت خواهد بود اما این مبلغ برای هر واحد صنفی حدود 6 میلیون تومان پیش‌بینی می‌شود.

بخشی‌طوسی یادآور شد: این پروژه با پژوهش دقیق و توسط بهترین کارشناسان طراحی شده و تمام اجزا دارای هویت اصیل اسلامی و ایرانی است؛ کاشی‌های استفاده شده در این پروژه دارای لعاب خاصی است که در کارگاهی در اصفهان و ویژه طبس تولید می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پروژه بازسازی رواق‌های هسته مرکزی شهر طبس ادامه دارد و در فازهای بعدی در سایر خیابان‌های اطراف ادامه می‌یابد.

شهردار طبس در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: طی سال جاری بالغ بر 167 هزار مترمربع آسفالت، 2 هزار تن لکه‌گیری آسفالت، 12 هزار مترمربع پیاده‌روسازی، و 10 هزار متر جدول‌گذاری در شهر طبس اجرا شده است؛ ضمن اینکه طی 2 سال گذشته 11 بوستان محله‌ای در طبس به بهره‌برداری رسیده و 10 هزار مترمربع پازل هم تحویل متقاضیان شده است؛ همچنین طی هفته اخیر حدود 40 کیلومتر خط‌کشی خیابان‌ها در 22 نقطه سطح شهر انجام شده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن