کد خبر: 22674
زمان انتشار: پنجشنبه 25 خرداد 1396 ساعت 10:25
افتتاح 14 پروژه‌ی جهاد کشاورزی طبس؛
خشکسالی طبس دست‌وپای جهاد کشاورزی را به «آب» انداخت
کشاورزی، آب، آبیاری
گلشن: 14 پروژه در هفته‌ی جهاد کشاورزی در طبس افتتاح می‌شود که به‌دلیل تداوم و تشدید خشکسالی، بیشتر این پروژه‌ها مرتبط با «آب» است؛ اجرای 40 هکتار آبیاری تحت فشار، 8 هزار متر خط انتقال آب با لوله، 2 هزار مترمکعب استخر، و 150 متر مرمت قنوات جزو این پروژه‌هاست که بابت آن 920 میلیون تومان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، داود بخشایی معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی طبس طی سخنانی در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان، ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی، اظهار داشت: هفته جهاد کشاورزی امسال با شعار «کشاورزی عرصه تولید و کسب و کار، بستر سلامت و امنیت غذایی» نام‌گذاری شده است که طی این هفته تعداد 14 پروژه بخش کشاورزی در شهرستان طبس، به‌طور همزمان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: بابت این پروژه‌ها در مجموع 920 میلیون تومان هزینه شده که از این مبلغ، 673 میلیون تومان از محل اعتبارات دولتی و 247 میلیون تومان از طریق خودیاری بهره‌برداران تأمین شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس افزود: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها 327 نفر در قالب 105 خانوار از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

وی بیان کرد: این پروژه‌ها شامل اجرای 40 هکتار آبیاری تحت فشار در روستای چاه‌طرخ، انتقال آب با لوله به‌طول 8178 متر در روستاهای جنت‌آباد، کریت، سریگ، پیرحاجات، شاه‌مرغ، احمدیه و حومه طبس، احداث 2 هزار مترمکعب استخر در روستاهای هاشم‌آباد و درزهی، احیا و مرمت 156 متر قنات در روستاهای میان‌آباد و بهشت‌آباد، و احداث 1500 متر جاده بین مزارع در روستاهای رحمت‌آباد و مشاع شهید زمانی است.

گفتنی است؛ پروژه‌های جهاد کشاورزی طبس صبح شنبه 27 خرداد، طی مراسمی و با حضور جمعی از مسئولان، در محل روستای جنت‌آباد، رسماً و به‌طور همزمان افتتاح می‌شود.

لیست پروژه های افتتاحی جهاد کشاورزی طبس در هفته جهاد کشاورزی سال 1396

مجید عصاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب