کد خبر: 22680
زمان انتشار: سه شنبه 20 تير 1396 ساعت 09:27
سرما، لرز، سرماخوردگی، هوا، دما
گلشن: هواشناسی پیش‌بینی کرده که دمای هوای طبس تا پایان هفته به تدریج سردتر می‌شود؛ البته زیاد ذوق نکنید! زیرا کاهش دما بیشتر از 3 درجه‌ی سانتی‌گراد نخواهد بود و احتمالاً چندان محسوس نیست! در مقابل، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک که این هم جزو پیش‌بینی‌های آخر هفته برای طبس است کاملاً احساس خواهد شد! طبس در بیشتر روزهای ماه جاری با حداکثر دمای بالای 40 درجه، گرم‌ترین شهر خراسان جنوبی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، هواشناسی خراسان جنوبی پیش‌بینی کرده که دمای هوای استان از چهارشنبه‌ی این هفته به تدریج سردتر می‌شود و این روند کاهش دما تا 3 درجه سانتی‌گراد ادامه می‌یابد.

همچنین براساس اطلاعات سازمان هواشناسی کشور، حداکثر دمای هوای شهر طبس که روز گذشته 46 درجه‌ی سانتی‌گراد و گرم‌ترین شهر خراسان جنوبی بود، تا پایان هفته به تدریج به 43 درجه‌ی سانتی‌گراد می‌رسد؛ حداقل دمای هوای این شهر نیز از 31 درجه به 29 درجه کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی جهانی نیز نشان می‌دهد که حداکثر دمای هوای امروز طبس 43 درجه سانتی‌گراد خواهد بود که تا پایان هفته به 40 درجه می‌رسد.

البته در کنار کاهش دمای 3 درجه‌ی سانتی‌گرادی که احتمالاً چندان هم محسوس نخواهد بود، هواشناسی پیش‌بینی کرده که مناطق مختلف خراسان جنوبی از جمله شهرستان طبس طی 3 روز آینده شاهد وزش باد شدید همراه با گرد و خاک خواهد بود.

شهر طبس در بیشتر روزهای ماه جاری با حداکثر دمای بالای 40 درجه‌ی سانتی‌گراد، به‌عنوان گرم‌ترین شهر استان خراسان جنوبی بود.

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب