کد خبر: 22688
زمان انتشار: پنجشنبه 9 شهريور 1396 ساعت 09:38
سید مهدی طلایی مقدم
گلشن: هفته‌ی دولت امسال 67 پروژه با اعتبار 26 میلیارد تومان در طبس افتتاح و 25 پروژه با اعتبار 447 میلیارد تومان در این شهرستان کلنگ‌زنی شد که 17 پروژه‌ی آن مربوط به بخش خصوصی است؛ استاندار خراسان جنوبی در سفر به طبس بخشی از این پروژه‌ها را افتتاح کرد؛ هفته‌ی دولت امسال در طبس حاشیه‌هایی نیز به همراه داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، طی هفته‌ی دولت امسال 67 پروژه با اعتبار 26 میلیارد تومان در طبس افتتاح و همچنین با مراسم کلنگ‌زنی عملیات اجرایی 25 پروژه با اعتبار 447 میلیارد تومان آغاز شد.

از مجموع 92 پروژه‌ی افتتاح و کلنگ‌زنی شده که مربوط به 19 دستگاه اجرایی بود، 39 پروژه مربوط به شهرهای طبس، عشق‌آباد و دیهوک و 53 پروژه مربوط به روستاهای شهرستان طبس است؛ همچنین از مجموع پروژه‌ها، 17 پروژه با اعتبار 800 میلیون تومان از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.

استاندار خراسان جنوبی در سفری یک روزه به شهرستان طبس، بخشی از این پروژه‌ها را افتتاح و در جمع مردم طبس در محل هیأت مذهبی ابوالفضلی نیز سخنرانی کرد.

هفته‌ی دولت امسال در طبس حاشیه‌های زیادی نیز داشت؛ از جمله این‌که امسال برخلاف سایر سال‌ها برنامه‌ی دیدار فرماندار و مدیران ادارات با ائمه جمعه از برنامه‌های هفته‌ی دولت شهرستان طبس حذف شد؛ همچنین برنامه‌ی سخنرانی فرماندار طبس پیش از خطبه‌های نماز جمعه که در بولتن برنامه‌های هفته‌ی دولت نیز چاپ شده بود لغو شد؛ علاوه بر این برخی برنامه‌های دیگر پیش‌بینی شده در بولتن از قبیل همایش صنعت و معدن هم لغو شد؛ اختلاف بر سر انتخاب روحانی سخنران مراسم یادمان شهدای دولت در محل هیأت مذهبی ابوالفضلی طبس نیز از دیگر حواشی بود.

بعضی از مهمترین پروژه‌هایی که طی هفته‌ی دولت امسال در طبس افتتاح شد شامل 12 پروژه آبیاری کم‌فشار، فاز نخست پارک بانوان طبس، فاز نخست رواق‌های میدان مرکزی طبس، بهسازی میدان انقلاب طبس، فاز نخست ورزشگاه 1200 نفری طبس، یک مدرسه در طبس، آغاز تجهیز معدن زغالسنگ حرارتی مزینو طبس، مرکز خدمات جامع سلامت و زمین ورزشی روستای جوخواه، پایگاه اورژانس سه‌راه جعفری، چند پروژه‌ی مربوط به برق، و پروژه‌های جاده‌ای از قبیل روکش آسفالت گرم محور طبس - اصفهان، روکش آسفالت سرد و ماسه‌آسفالت محور سه‌راهی جعفری - رباط‌خان - یزد، راه روستایی قوامیه، قطعه‌ی پایانی راه روستای چاه‌مسافر، راه روستایی غنی‌آباد - تقی‌آباد، و آنتنی ایستگاه راه‌آهن عشق‌آباد است.

همچنین طی هفته دولت امسال پروژه‌های دیگری همچون بهسازی میدان امام و معابر دیهوک، ساختمان فرستنده دیجیتال دهستان کویر دیهوک، گلزارهای شهدای روستاهای بازگ، امیرآباد و اصفهک، ساختمان دهیاری و زمین ورزشی روستای اسفندیار، پانسیون پزشک روستای زنوغان، یک واحد مسکونی مددجوی کمیته امداد روستای دهنو، ورزشگاه روستاهای امیرآباد و امام‌زاده علی، پارک بازی روستاهای سعیدآباد و دهشادی، و سرویس بهداشتی عمومی و وضوخانه روستای سعیدآباد در بخش دیهوک شهرستان طبس به بهره‌برداری رسید.

در بخش دستگردان شهرستان طبس نیز پروژه‌های جداسازی آب شرب از فضای سبز شهرداری عشق‌آباد، اِلمان میدان امام رضا عشق‌آباد، پارک مهر عشق‌آباد، پروژه آسفالت معابر و  مرمت کانال‌های گاز شهر عشق‌آباد، طرح هادی و حسینیه روستای کامرانیه، فاز نخست طرح هادی روستای رضویه، و یک کارگاه تولید قطعات بتنی افتتاح شد.

علاوه بر این، برنامه‌های دیگری هم مانند غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، مراسم گرامیداشت روز کارمند و تجلیل از کارمندان نمونه ادارات، مراسم یادمان شهدای دولت، و مسابقات ورزشی متعدد نیز طی هفته‌ی دولت در شهرستان طبس برگزار شد.

از جمله مهمترین پروژه‌های کلنگ‌زنی شده نیز می‌توان به گازرسانی به 24 روستای بخش دستگردان طبس، نیروگاه خورشیدی دیهوک، یادمان گلزار شهدای گمنام طبس، و بوستان گلشن طبس اشاره کرد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن