کد خبر: 22698
زمان انتشار: چهارشنبه 17 آبان 1396 ساعت 13:14
«طوسی» جرعه‌ی آخر شربت شهرداری طبس را می‌نوشد؛
درد دل‌های رنگارنگ از زبان شهردارِ یک‌رنگِ طوسیِ طبس
پیام بخشی طوسی، شهردار طبس
گلشن: «پیام بخشی‌طوسی» شهردار طبس در آخرین نشست خبری خود در این سِمَت، به شفاف‌سازی درباره‌ی مسائل مالی شهرداری طبس پرداخت و بیشتر درد دل کرد؛ شورای پنجم شهر طبس، «بهارستانی‌یزدی» را جایگزین «بخشی‌طوسی» کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، پیام بخشی‌طوسی در واپسین روزهای فعالیت خود به‌عنوان شهردار طبس، با خبرنگاران و اصحاب‌رسانه نشست خبری ترتیب داد و نکاتی را بیشتر درباره‌ی مسائل مالی شهرداری طبس بیان کرد.

بخشی‌طوسی در پاسخ به سؤال خبرنگار گلشن درباره میزان واقعی بدهی شهرداری طبس اظهار داشت: در تاریخ طبس هیچ‌گاه سابقه نداشته که شهرداری میزان بدهی واقعی خود را اعلام کند، چون میزان بدهی را می‌توان با چندین روش و مدل متفاوت محاسبه کرد؛ مثلاً می‌توان چک‌های اخذ شده از مردم تا سه سال آینده را به‌عنوان درآمد و سرمایه شهرداری در نظر گرفت، در حالی که ممکن است این مطالبات به هر علتی وصول نشود؛ اما من در بیان میزان بدهی شهرداری، واقعیت را بیان کردم.

وی تصریح کرد: همان‌طور که کتباً به شورای اسلامی دوره پنجم شهر طبس اعلام کردم، اکنون نیز در این جلسه به‌طور قطع و یقین اعلام می‌کنم که شهرداری طبس در حال حاضر حداکثر 8 میلیارد تومان بدهکار است و سایر مبالغ اعلام شده شدیداً تکذیب می‌شود.

شهردار طبس ادامه داد: حتی این میزان بدهی حدود 1.5 میلیارد تومان بیش از مبلغ بدهی ثبت شده در سامانه مالی شهرداری است؛ ضمن اینکه باتوجه به افزایش بدهی‌های جاری از قبیل حقوق پرسنل، قبوض و... اختلاف تا یک میلیارد تومان در میزان بدهی شهرداری امری طبیعی است.

وی با بیان اینکه شهرداری طبس را با 7 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفتم، افزود: اکنون دیگر بدهی جدیدی به شهرداری اضافه نمی‌شود و بیشتر به‌دنبال وصول مطالبات و جذب درآمد هستیم و این در حالی است که میزان بودجه شهرداری طی 6 ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از 2.5 میلیارد تومان کاهش یافته است.

بخشی‌طوسی با اشاره به اینکه هم‌اکنون شرکت توسعه طبس به مدیریت حسن زمانی با 2 میلیارد تومان طلب، بزرگ‌ترین بستانکار شهرداری طبس است، خاطرنشان کرد: در مدت فعالیت من به‌عنوان شهردار طبس پروژه‌های سنگین و هزینه‌بر قابل‌توجهی همچون پروژه 3 میلیاردی بهسازی میدان امام و پروژه 2 میلیاردی پارک بانوان اجرا شد که قطعاً شهردار بعدی بابت این قبیل پروژه‌ها هزینه سنگینی متحمل نخواهد شد؛ ضمن اینکه پاساژ طبسیان که به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد بیش از 10 میلیارد تومان سود خالص برای شهرداری طبس دارد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تغییر تمامی اعضای شورای اسلامی شهر طبس در جریان انتخابات دوره‌ی پنجم را موجب وارد آمدن شُک به شهرداری این شهر دانست و افزود: این موضوع باعث تغییر اساسی و کلی در برنامه‌های شهرداری طبس خواهد شد.

وی در پایان مجید بهارستانی‌یزدی شهردار جدید طبس را فردی شریف، توانمند و دارای تجارب ارزنده دانست و برای وی در مسئولیت شهردار طبس آرزوی توفیق کرد.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب