کد خبر: 22699
زمان انتشار: جمعه 19 آبان 1396 ساعت 08:44
جوابیه
گلشن: پیام بخشی‌طوسی در آخرین نشست خبری خود در سِمَت سرپرست شهرداری طبس، به رسانه‌ها اعلام کرد که شهرداری این شهر را با 7 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفته؛ اما شهردار سابق طبس فوراً واکنش نشان داد و این صحبت‌ها را خلاف واقع دانست؛ علی اشرفیان میزان بدهی شهرداری طبس در زمان پایان تصدی خود را 2 میلیارد و 700 میلیون تومان اعلام کرد که گزارش مفصل و حسابرسی‌شده‌ی آن را به نهادهای مربوطه نیز ارسال کرده است.

علی اشرفیان شهردار سابق طبس در واکنش به سخنان پیام بخشی‌طوسی سرپرست شهرداری طبس مبنی بر اینکه شهرداری این شهر را با 7 میلیارد تومان بدهی از شهردار قبلی تحویل گرفته، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن، اظهارات بخشی‌طوسی را خلاف واقع دانست.

وی تصریح کرد: مجموع بدهی شهرداری طبس در پایان تصدی اینجانب، 2 میلیارد و 700 میلیون تومان بوده که البته بخشی از آن مربوط به دوران تصدی جعفر بورنگ شهردار پیشین بوده است.

اشرفیان یادآور شد: جعفر بورنگ نیز در زمان پایان تصدی‌اش بر شهرداری طبس، اعلام کرده بود که شهرداری را بدهکار تحویل گرفته و طلبکار تحویل داده؛ در حالی که همان زمان طی مصاحبه‌ای با پایگاه خبری گلشن، کذب بودن این ادعا را اعلام کردم و بدهکاری 3.5 میلیارد تومانی شهرداری آقای بورنگ که 1 میلیارد و 250 میلیون تومان آن مربوط به وام بود را بیان داشتم.

وی افزود: در زمان تصدی اینجانب، شهرداری طبس 24 میلیارد تومان طلب قابل وصول از ادارات دولتی داشت که تلاش شد تا از طریق تعامل با ادارات و به‌صورت اقساط این مبلغ دریافت شود؛ همچنین در مورد وام پرداخت نشده در زمان جعفر بورنگ، جلساتی با اعضای شورای شهر وقت برگزار شد، اما به علت حجم زیاد پروژه‌های اجرایی در سطح شهر و مشکلات و سوء‌مدیریت‌هایی که از قِبَل این وام برای‌مان میراث مانده بود، نهایتاً پرداخت نشد.

شهردار سابق طبس خاطرنشان کرد: در زمان مدیریت من، تمام حق و حقوق و پاداش و اضافه‌کاری پرسنل شهرداری به‌موقع و حتی زودتر از موعد پرداخت می‌شد.

وی اظهار داشت: ده روز مانده به پایان خدمت اینجانب، کل مبلغ بدهی شهرداری را که جمعاً 2 میلیارد و 700 میلیون تومان بود و البته بخش عمده آن مربوط به وام ذکر شده از دوران جعفر بورنگ بود که ماهیانه هزینه‌ای بابت دیرکرد برآن افزوده می‌شد را کتباً به شورای شهر ارسال کردم که پس از امضای مسئولان مالی و حسابداری، به مرکز استان نیز ارسال شد.

اشرفیان افزود: پس از پایان تصدی بنده، شهرداری طبس مدتی به سرپرستی تیمور مقدس‌زاده اداره و پس از آن به بخشی‌طوسی تحویل شد که لازم است مبلغ بدهی در آن مدت بررسی و اعلام نتیجه شود.

وی با اشاره به اینکه مبلغ بدهی پایان خدمت اینجانب به تفصیل اعلام شد که تمام اسناد آن به‌طور جزئی و حسابرسی‌شده نیز موجود است، تصریح کرد: باید بخشی‌طوسی، منظورش از 7 میلیارد بدهی شهردار قبل را مشخص کند که آیا منظورش بنده بوده‌ام و یا سرپرست پس از من؛ آیا مبلغ 8 میلیارد تومان بدهی فعلی شهرداری با احتساب 3 میلیارد تومان وام بدون سود در زمان نمایندگی محمدعلی عبدالله‌زاده است و در نتیجه مبلغ واقعی بدهی 11 میلیارد تومان است؟

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب