کد خبر: 22704
زمان انتشار: شنبه 16 دى 1396 ساعت 13:45
کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)
گلشن: کمیته امداد طبس در واکنش به انتشار خبری درباره‌ی سختی‌های زندگی یک خانم زباله‌گرد در این شهر، با ارائه‌ی مستندات متعدد اعلام کرد که تاکنون حداکثر کمک‌های ممکن از سوی کمیته امداد به این خانم ارائه شده و از این پس نیز همچنان تداوم می‌یابد و انتشار خبر اخیر، این نهاد را به ناحق تحت فشار قرار داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، روز گذشته خبری با عنوان «بانوی زباله‌گرد طبس باردار است» که اشاره به سختی‌های زندگی یک خانم زباله‌گرد در طبس دارد، در این پایگاه منتشر شد.

مدیر کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان طبس در واکنش به انتشار این خبر در گفت‌وگو با خبرنگار گلشن اظهار داشت: رسالت کمیته امداد، کمک به نیازمندان است و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند؛ ضمن اینکه از معرفی افراد مستحق و نیازمند به کمیته امداد استقبال می‌کنیم.

حمید بیضی‌زاده با اشاره به اینکه ما ادعا داریم طبس شهر بدون گداست، افزود: انتشار این‌طور خبرهای احساسی و اساس قرار دادن صحبت‌های یک فرد، بدون مشورت با کمیته امداد، ممکن است موجب زیرسؤال رفتن خدمات شایان کمیته امداد و یا حتی شاید باعث خدشه‌دار شدن اعتماد عمومی نسبت به این نهاد مردمی شود که انتشار خبر اخیر نیز کمیته امداد را به ناحق تحت فشار قرار داده است.

وی ضمن ارائه مستندات متعدد خاطرنشان کرد: خدمات کمیته امداد به این خانم و خانواده‌اش از سال 1391 آغاز شده و تاکنون نیز حداکثر کمک‌ها و خدمات ممکن به ایشان ارائه شده است.

مدیر کمیته امداد طبس ادامه داد: علاوه بر پرداخت ماهانه 53 هزار تومان مستمری کمیته امداد، ماهانه مبلغ 135 هزار تومان نیز از محل افزایش یارانه‌ی مددجویی و ماهانه مبلغ 182 هزار تومان هم از محل یارانه‌ی خانوار دولت به این خانم پرداخت می‌شود که براین اساس این خانم در مجموع ماهانه مبلغ 370 هزار تومان به‌طور مستمر کمک دریافت می‌کند و این درحالی است که فرزندان این خانواده به‌طور کامل تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.

وی اضافه کرد: علاوه بر این، کمک‌های موردی نیز از سوی کمیته امداد، از جمله در زمینه‌ی تأمین مسکن، به این خانواده ارائه شده و از این پس نیز کمک‌های کمیته امداد همچون گذشته ادامه می‌یابد.

به گزارش گلشن؛ مستندات متعدد ارائه شده از سوی کمیته امداد که قابل انتشار نیست، خبرنگار را اقناع کرد که نه‌تنها کمیته امداد در کمک به این خانواده کوتاهی و قصوری نداشته، بلکه نهایت خدمات ممکن را ارائه کرده است.

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

نظر سایر مخاطبان درباره‌ی این مطلب

شرح نظر: 
ماهی 370 هزار تومان که پولی نیست برای یک خانوار و خانم باردار که مستاجر هست و بچه محصل دارد. کدام یک از شما مسئولین می توانید با این پول زندگی خود را با این شرایط اداره کنید.