کد خبر: 22707
زمان انتشار: پنجشنبه 17 خرداد 1397 ساعت 11:54
زندان، زندانی، ندامتگاه
گلشن: پارسال 13 نفر از زندانیان جرائم مالی غیرعمد زندان طبس با کمک مردم آزاد شدند؛ اکنون نیز 19 زندانی دیگر در انتظار یاری مردم، چشم به در دوخته‌اند؛ برای کمک به آزادی این زندانیان جشن گلریزان مردمی با حضور رئیس ستاد دیه کشور در طبس برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گلشن، حسین حسین‌پور رئیس اداره زندان طبس ساعتی پیش در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار داشت: 13 نفر از زندانیان جرائم مالی غیرعمد زندان طبس طی سال گذشته با کمک 60 میلیون تومانی طبسی‌ها آزاد شدند که از این تعداد 4 نفر به دلیل مهریه، 8 نفر بدهی مالی و یک نفر دیه در زندان بودند؛ از این تعداد یک نفر خانم بود.

وی ادامه داد: مجموع بدهی این 13 نفر زندانی، 785 میلیون تومان بود که 440 میلیون تومان آن از شاکیان تخفیف گرفته شد، 16 میلیون تومان آن توسط خود زندانیان تأمین شد و 329 میلیون تومان دیگر توسط ستاد دیه کشور پرداخت شد؛ از این 329 میلیون تومان، 60 میلیون تومان کمک مردم طبس بود.

حسین‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیز 19 نفر دیگر به دلیل جرائم مالی غیرعمد با مجموع بدهی 3 میلیارد و 359 میلیون تومان در زندان طبس به‌سر می‌برند که از این مبلغ، تاکنون 522 میلیون تومان از شاکیان تخفیف گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه برای تمامی این 19 نفر در ستاد دیه پرونده تشکیل شده است، افزود: این افراد همگی طبسی بوده و شامل 3 خانم و 16 آقا هستند که برای آزادی چشم به یاری مردم دارند.

رئیس اداره زندان شهرستان طبس اضافه کرد: برای کمک به آزادی این 19 نفر، جشن گلریزان با حضور رئیس ستاد دیه کشور، ساعت 21:30 شنبه 19 خرداد، در محل بوستان شهدای گمنام طبس برگزار می‌شود که از عموم مردم عزیز دعوت می‌کنیم تا در این جشن شرکت کنند.

خبرنگار: مجید عصاری

انتهای خبر/

نظر شما درباره‌ی این مطلب