کد خبر: 22713
زمان انتشار: پنجشنبه 4 دى 1399 ساعت 08:18
افزایش ازدواج و کاهش طلاق؛
10 دوقلو در طبس متولد شدند
نوزاد، کودک
گلشن: مدیر اداره ثبت احوال شهرستان طبس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون با کاهش 4.5 درصدی نسبت به پارسال، 949 نوزاد در طبس متولد شده‌اند که شامل تولد 10 مورد دوقلو است.

حسین بخشایی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن در مورد میزان ولادت و نام‌گذاری فرزندان در طبس اظهار داشت: از ابتدای سال 1399 تاکنون با کاهش 4.5 درصدی نسبت به پارسال، 949 نوزاد در طبس متولد شده‌اند که شامل تولد 10 مورد دوقلو است؛ میانگین سن مادران در شهرستان طبس نیز 29.4 سال است.

وی ادامه داد: طی سال جاری نام‌های امیرحسین، علی و امیرعلی برای پسران، و زینب، فاطمه و زهرا برای دختران، حائز بیشترین فراوانی برای نام‌گذاری فرزندان در شهرستان طبس بوده است.

مدیر اداره ثبت احوال شهرستان طبس بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 411 واقعه ازدواج در شهرستان طبس به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 5.6 درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: همچنین طی این مدت تعداد 78 مورد طلاق در این شهرستان ثبت شده که نسبت به پارسال 7.1 درصد کاهش یافته است.

بخشایی افزود: بر این اساس امسال به ازای هر 5.2 ازدواج، یک مورد طلاق در شهرستان طبس ثبت شده است.

مدیر اداره ثبت احوال شهرستان طبس درباره وضعیت تعویض کارت‌های ملی و شناسنامه‌های قدیمی در طبس نیز خاطرنشان کرد: در راستای ارائه خدمات شایسته و کمک به فراهم آوردن زیرساخت‌های دولت الکترونیک در طبس، شاهد تحقق 100 درصدی تعویض کارت‌های ملی قدیمی با هوشمند و 88 درصدی تعویض شناسنامه‌های قدیمی با جدید اشخاص واجد شرایط هستیم.

وی همچنین ضمن گرامیداشت روز ملی ثبت احوال، گفت: میزان ثبت به‌هنگام در بازه زمانی قانونی در شهرستان طبس، برای واقعه تولد 99.9 درصد و برای واقعه وفات 99.7 درصد است.

خبرنگار: مجید محسنان

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن