کد خبر: 22715
زمان انتشار: شنبه 6 دى 1399 ساعت 08:28
رئیس اداره راهداری طبس:
16 پل در محور طبس-بشرویه تعریض می‌شود
راه، جاده، راهسازی، آسفالت
گلشن: رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان طبس گفت: پروژه تعریض ابنیه فنی محور طبس-بشرویه که خواسته دیرین مردم منطقه بوده در دستور کار قرار گرفته است که در قالب آن 16 پل تعریض می‌شود؛ 6 مورد آب‌نما نیز در محورهای عشق‌آباد-بردسکن و طبس-اصفهان به پل تبدیل می‌شود.

محسن حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: پروژه تعریض ابنیه فنی محور طبس-بشرویه که خواسته دیرین مردم طبس، بشرویه و عشق‌آباد بوده در دستور کار قرار گرفته است که در قالب آن 16 پل تعریض می‌شود.

وی افزود: تبدیل 6 مورد آب‌نما به پل در محورهای عشق‌آباد-بردسکن و طبس-اصفهان نیز از دیگر پروژه‌های در حال اجرا توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان طبس است که تاکنون 2 مورد آن به بهره‌برداری رسیده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان طبس با اشاره به اینکه مسئولیت احداث راه‌های روستایی اخیراً به این اداره واگذار شده است، گفت: اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای طبس هم‌اکنون احداث 30 کیلومتر راه جدید در شهرستان طبس در قالب طرح ملی ابرار را برعهده دارد که معادل حدود 30 درصد از مجموع 103 کیلومتر طرح ملی ابرار استان خراسان جنوبی است.

وی ادامه داد: این 30 کیلومتر شامل راه روستایی روستاهای دشتغران، جمز، چاه ترخ علیا و سفلی است که به مرحله بهره‌برداری رسیده و راه روستایی روستای دلاکوک که در حال اجراست و فعلاً 7 کیلومتر از مجموع 17 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.

حیدری درباره اقدامات این اداره در زمینه‌ی روکش آسفالت و نگهداری راه‌های روستایی نیز بیان کرد: روکش سرد آسفالت راه‌های طبس-یزد، طبس-اصفهان، طبس-بشرویه، ده‌محمد-عشق‌آباد و همچنین محور حفاظتی طبس-اصفهان از پروژه‌های در دست اجراست.

وی یادآور شد: شهرستان طبس 2872 کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و خاکی دارد که 1040 کیلومتر آن راه اصلی و 700 کیلومترش راه شریانی است؛ همچنین 1741 کیلومتر آن راه روستایی و 1389 کیلومتر راه خاکی است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان طبس از مهمترین مشکلات و کمبودهای این اداره به فرسودگی ماشین‌آلات راه‌سازی، کمبود نیروی انسانی، و کمبود اعتبارات مربوط به نگهداری راه‌ها اشاره کرد.

خبرنگار: فائزه احمدی

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن