کد خبر: 22720
زمان انتشار: چهارشنبه 10 دى 1399 ساعت 09:46
افتتاح، بهره برداری، روبان، قیچی
گلشن: رئیس اداره بهزیستی طبس از راه‌اندازی مراکز «مثبت زندگی» در شهرهای عشق‌‌آباد و دیهوک طبس با هدف ارائه‌ی آسان‌تر و باکیفیت‌تر 22 مورد از خدمات سازمان بهزیستی به مددجویان خبر داد.

محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن با اشاره به راه‌اندازی مراکز «مثبت زندگی» در شهرستان طبس اظهار داشت: پیش از این تمامی امور اداری و پیگیری‌های مربوط به مددجویان به‌صورت دستی و سنتی انجام می‌شد اما به تازگی و با راه‌اندازی مراکز «مثبت زندگی» از جمله در شهرهای عشق‌آباد و دیهوک طبس، ۲۲ مورد از خدمات سازمان بهزیستی بر پایه فناوری اطلاعات صورت می‌گیرد که موجب خدمات‌دهی سریع‌تر و با کیفیت‌تر به مددجویان شده است.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات مراکز «مثبت زندگی» جذب کمک‌های خیران است، خاطرنشان کرد: اکنون پرونده‌های کاغذی سنتی جمع‌آوری شده و تمامی امور مربوط به مددکاران و مددجویان از طریق اپلیکیشن تلفن همراه پیگیری و رصد می‌شود که این کار موجب ارتقاء کیفی خدمات، کاهش ترددهای غیرضروری و توزیع عادلانه خدمات شده است.

رئیس اداره بهزیستی طبس در بخش دیگری از سخنان خود، مهمترین وظیفه بهزیستی را توان‌بخشی به مددجویان معرفی و بیان کرد: بهزیستی از طریق ارائه وام‌های بلاعوض و کمک‌های نقدی و غیرنقدی هدفمند در راستای اشتغال‌زایی و خودکفا شدن مددجویان تلاش می‌کند تا مددجویان تحت پوشش پس از مدتی بتوانند خودکفا شده و به‌صورت مستقل امرار معاش کنند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های بهزیستی در این زمینه که در شهرستان طبس اجرا و مؤثر واقع شده، تشکیل گروه‌های همیار متشکل از حداقل ۵ نفر مددجو برای راه‌اندازی کسب و کار مستقل است که بهزیستی پس از بررسی و تأیید طرح کسب و کار، به هر گروه ۳۰۰ میلیون ریال وام بلاعوض پرداخت می‌کند.

حسینی افزود: در حوزه مسکن نیز خدمات قابل توجهی به مددجویان ارائه شده که از جمله آن می‌توان به پرداخت کمک‌های بلاعوض به خانواده‌های دارای ۲ معلول یا بیشتر به مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در شهر و ۸۵۰ میلیون ریال در روستا اشاره کرد.

وی یادآور شد: هم‌اکنون ۴ مرکز مشاوره رایگان زیر نظر بهزیستی در راستای پیشگیری از معلولیت و آسیب‌های اجتماعی در شهرستان طبس فعال است که خدمات آن نه فقط منحصر به مددجویان بلکه برای همه اقشار جامعه بوده و موجب کاهش مشکلات ژنتیکی و معلولیت‌ها در آینده می‌شود و از طریق شماره تلفن چهار رقمی ۱۴۸۰ نیز قابل دسترسی است.

وی با اشاره به اینکه قانون حمایت از معلولان سال ۸۳ تصویب، سال ۹۶ بازنگری و سال ۹۷ ابلاغ شد ولی تاکنون اجرایی نشده است، افزود: متأسفانه آن‌طور که شایسته معلولان است، از آنان حمایت نمی‌شود و از مسئولان، خیران، صاحب‌نظران، روحانیون و صاحبان تریبون انتظار می‌رود تا بیش از پیش در این حیطه به بهزیستی کمک کنند تا بتواند بهتر پاسخگوی نیازهای معلولان و مددجویان باشد.

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن