کد خبر: 22724
زمان انتشار: يكشنبه 14 دى 1399 ساعت 10:34
حوادث ترافیکی طبس 45 درصد کاهش یافت؛
پایش سلامت 35 هزار نفر در ورودی‌های طبس
هلال احمر, تب سنجی
گلشن: سرپرست جمعیت هلال احمر طبس گفت: این جمعیت با اجرای طرح غربالگری در مبادی ورودی شهرستان طبس، تاکنون سلامت بیش از 35 هزار نفر را پایش کرده است.

علیرضا آزاد در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن اظهار داشت: طرح نظارتی جمعیت هلال احمر شهرستان طبس از ابتدای شیوع کرونا، با اجرای غربالگری در محل مبادی ورودی شهرستان و در ادامه در قالب طرح آمران سلامت و ناظران سلامت در حال اجراست که در نتیجه آن، با همت ۶۰ نفر از اعضا، سلامت بیش از ۳۵ هزار نفر پایش شده است.

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر شهرستان طبس همگام با سایر نهادها، از ابتدای شروع همه‌گیری ویروس کرونا در اواخر سال ۱۳۹۸، اقدامات و فعالیت‌هایی را در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا آغاز کرده است که این اقدامات که هم‌اکنون نیز ادامه دارد در قالب ۱۵ طرح مختلف حمایتی، مراقبتی و نظارتی، دسته‌بندی شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر طبس افزود: در قالب طرح نیابت و در راستای رزمایش کمک‌های مؤمنانه، ۵۰۰ سبد غذایی توسط ۲۳ خانه هلال این مجموعه بین خانواده‌های متأثر از بیماری کرونا و نیازمندان در شهرستان طبس توزیع شده است.

وی با اشاره به موضوع تسکین آلام بشری و انسانیت به عنوان یکی از اصول هفتگانه جمعیت هلال احمر، یادآور شد: در این راستا اقداماتی از قبیل دلجویی از خانواده‌های متوفیان کرونا، تجلیل از خادمان سلامت و کاشت نهال به یاد درگذشتگان این بیماری توسط جمعیت هلال احمر طبس انجام شده است.

آزاد ضمن معرفی ساختار سازمانی جمعیت هلال احمر و تفکیک فعالیت‌ها در سه حوزه کاری امداد و نجات، جوانان و داوطلبان افزود: بیشترین حجم فعالیت‌های مقابله با کرونا در شهرستان طبس توسط جوانان داوطلب انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز کنترل عملیات هلال احمر، میزان وقوع حوادث ترافیکی از ابتدای سال جاری تا کنون در شهرستان طبس، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۵ درصد کاهش یافته است.

خبرنگار: سعیدرضا بی‌طرف

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن