کد خبر: 22725
زمان انتشار: دوشنبه 15 دى 1399 ساعت 08:36
به میزان نیاز «روغن» بخرید
مشکل کمبود روغن در طبس در حال رفع است
طرح نظارتی بازار
گلشن: رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس گفت: به جز روغن، هیچ کمبود دیگری در زمینه اقلام اساسی در این شهرستان وجود ندارد که مشکل کمبود روغن هم به‌زودی رفع می‌شود؛ روغن در حال حاضر به صورت سهمیه وارد طبس شده و بین فروشگاه‌های معتبر توزیع می‌شود؛ طبسی‌ها نگران نباشند و تنها به میزان نیاز و مصرف خانوار، روغن بخرند.

محمود زارع در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی گلشن درباره موضوع کمبود برخی اقلام اساسی در شهرستان طبس اظهار داشت: در حال حاضر در سطح شهرستان، به جز روغن، هیچ کمبود دیگری در اقلام اساسی مورد نیاز مردم وجود ندارد که مشکل کمبود روغن هم با پیگیری‌ها و رایزنی‌های انجام شده به‌زودی رفع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه روغن به صورت سهمیه وارد شهرستان و بین فروشگاه‌های معتبر توزیع می‌شود، از طبسی‌ها خواست تا از این بابت نگران نباشند و تنها به میزان نیاز و مصرف خانوار، روغن بخرند و از خرید بیش از اندازه بپرهیزند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت طبس با بیان اینکه این اداره به جد پیگیری تأمین روغن مورد نیاز شهرستان است، درباره علت کمبود روغن گفت: میزان تولید روغن در کارخانجات کشور به دلیل کمبود مواد اولیه، به ۵۰ درصد کاهش یافته است و موضوع کمبود روغن در بازار نیز مختص به طبس نبوده و یک مشکل کشوری است.

وی ادامه داد: کمبود روغن ارتباط مستقیم با تحریم‌ها و نوسانات دلار دارد، چرا که مواد اولیه برای تولید روغن از خارج از کشور تأمین می‌شود.

زارع بیان کرد: طی ماه گذشته نیز با افزایش قیمت مرغ مواجه شدیم که از سه هفته پیش و با راه‌اندازی کشتارگاه طیور در طبس، قیمت مرغ در این شهرستان کنترل شد و اکنون مرغ مورد نیاز در طبس با قیمت مصوب توزیع می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس برای برخورد با گران‌فروشان و کنترل قیمت‌ها، کارگروه‌های ویژه‌ای تشکیل داده است که به‌طور مستمر بر قیمت‌ها نظارت دارند و با تخلفات برخورد می‌کنند؛ مردم نیز در صورت مشاهده تخلف گران‌فروشی می‌توانند برای پیگیری، مراتب را از طریق تماس با شماره ۱۲۴ اطلاع دهند.

خبرنگار گلشن با حضور در عمده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های عرضه محصولات غذایی با تعدادی از کسبه و مردم به گفت و گو پرداخت که براساس شواهد عینی، تنها دغدغه کسبه و مردم فقط کمبود و یا گاهاً نبود روغن در طبس است و در زمینه سایر اقلام اساسی از قبیل مرغ، گوشت و برنج هیچ کمبودی در سطح شهرستان طبس وجود ندارد.

کسبه طبس میزان سهمیه روغن برای فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی را بسیار کم و ناچیز می‌دانند، به طوری که طی یک هفته گذشته نتوانسته‌اند نیاز تمام متقاضیان را رفع کنند و در واقع میزان عرضه روغن بسیار کم‌تر از میزان تقاضا برای این کالاست.

عمده‌فروشان مواد غذایی ادعا می‌کنند که برای تأمین روغن از مراکز پخش، ناچارند تا یک کالای دیگر را نیز به‌صورت تحمیلی خریداری کنند.

کسبه طبس می‌گویند موضوع کمبود روغن را چندین مرتبه از طریق مکاتبه و یا تماس تلفنی با مسئولان مربوطه پیگیری کرده‌اند اما تاکنون پاسخ روشنی نگرفته‌اند.

خبرنگار: فرزانه ذوالفقاری

انتهای خبر/

برچسب‌ها: 

نظر شما درباره‌ی این مطلب

گلشن در تلگرام
سفارش درج آگهی در گلشن